27 Март, 2025

Урсула фон дер Лайен: ЕНП е котвата на стабилността в Европа

Урсула фон дер Лайен: ЕНП е котвата на стабилността в Европа

Урсула фон дер Лайен

"Ние бяхме посветени, Бяхме обединени..."

"Днес е хубав ден за ЕНП - спечелихме европейските избори. Ние сме най-силната партия и сме котвата на стабилността в Европа." Това каза досегашният председател на ЕП и кандидат за втори мандат Урсула фон дер Лайен, цитирана от БНТ.

По първоначални данни ЕНП печели първото място на евровота и запазва мнозинството си в Европейския парламент.

"Най-напред благодаря на гласувалите, които ни се довериха и които разчитат на нас. Но има един специален човек на когото искам да благодаря - Манфред Вебер - председателят на нашата партия. Без теб нямаше да стане така. Ние бяхме посветени, Бяхме обединени и спечелихме европейските избори. бяхме убедителни и гласоподавателите ни се обединиха." – отбеляза Урсула фон дер Лайен.

От своя страна председателят на ЕНП Манфред Вебер посочи, че фон дер Лайен ще работи за бъдещето на Европа. По думите му ЕНП е "най-добрият способ срещу десния екстремизъм в Европа"

"Обещахме ясен кандидат с ясна програми и ясни цели и сега хората ни вярват. Искам да подчертая също, че всички сме загрижени, че ще дойдат много политици, които искат да разрушат нашата Европа. Като виждам цифрите сега, съм горд, че в много страни ЕНП е силна. Това е най-доброто послание срещу десния екстремизъм. Осигуряваме икономически растеж и поддържаме мира в ЕС." – обобщи той.

Сподели:
Изтребителят F-35 може да може да стане жертва на Тръмп

Изтребителят F-35 може да може да стане жертва на Тръмп

„Обезпокоен съм, че чистата политика може да навреди на перспективите ни в бъдещи търгове“, отбелязва ръководител на една от американските компании-изпълнители.

НАТО издирва четирима американски войници, изчезнали при учение в Литва

НАТО издирва четирима американски войници, изчезнали при учение в Литва

Те са в неизвестност, не се смятат за загинали, както беше съобщено по-рано

Рубио: САЩ ще разгледат исканията на Русия,  след като се съгласи с принципите за прекратяване на огъня  в Черно море

Рубио: САЩ ще разгледат исканията на Русия, след като се съгласи с принципите за прекратяване на огъня в Черно море

Той заяви, че американските служители ще работят, за да „разберат по-пълно каква е руската позиция или какво искат в замяна