6 Декември, 2025

US-военна техника, включително танкове Abrams, пристигна в Полша

US-военна техника, включително танкове Abrams, пристигна в Полша

В новата партида са включени и от 800 превозни средства

Партида от 800 бронирани машини от САЩ, включително танкове Abrams, пристигна в полското пристанище Гдиня, съобщава Euractiv.

Войници от 1-ва пехотна дивизия на САЩ, които ще бъдат разположени в Полша за девет месеца, ескортират товара, пояснява медията.

Отбелязва се, че военната техника е предназначена за Полша и бъде прехвърлена във военни бази и складове в различни части на страната.

След месец се очаква поредната партида американска военна техника, чийто размер ще бъде две хиляди единици.

След началото на войната в Украйна САЩ изпратиха около 40 000 войници на Източния фланг на НАТО като част от укрепването на Алианса, отбелязва още медията.

По-рано бе съобщено, че конвой от американска военна техника, превозващ боеприпаси за MLRS M142 Himars, е претърпял инцидент в Полша. Произшествието е станало на магистрала А4 близо до Вроцлав в Полша. Съдейки по видеозаписа, едно от превозните средства в колоната е превишило скоростта и се е врязал в задната част на движещата се отпред кола. По инерция колата се удря в каросерията друг тежкотоварен камион.
Сподели:

Коментари (0)

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

В разпореждането съдия Смит отбелязва, че „по-късно приетият и специфичен език на закона има предимство пред забраната за разкриване“

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.