2 Юли, 2026

Уседналост: три месеца в България за гласуване на евроизборите

Уседналост: три месеца в България за гласуване на евроизборите


От Централната избирателна комисия информират, че на предстоящите избори за членове на Европейския парламент от Република България, които ще се проведат на 9 юни тази година, се изисква уседналост като условие за упражняване на вота.

Право да избират българските евродепутати имат гражданите, които са "живели най-малко през последните три месеца в Република България или в друга държава–членка на Европейския съюз". 

Това означава българските граждани да имат адресна регистрация по постоянен и настоящ адрес на територията на България или постоянен адрес у нас и настоящ адрес в друга държава–членка.

За граждани на друга държава членка на ЕС  гласуването в България ще е възможно, ако те имат адрес на пребиваване на територията на България или на друга държава – членка на Евросъюза.
Сподели:
Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?

Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?

"Огромният дефицит е проблем за всеки български гражданин. Той предизвиква инфлация. ПБ цялото начало на мандата говорят как се овладяват цените, а сега ги вдигат", заяви той

Отворено писмо до народните представители срещу закриването на Комисията по досиетата

Отворено писмо до народните представители срещу закриването на Комисията по досиетата

"Защитата на архивите на Държавна сигурност е защита на историческата истина, на правото на гражданите да знаят и на демократичната памет на българската държава?", пише в писмото

Майки излязоха на протест пред Министерския съвет

Майки излязоха на протест пред Министерския съвет

По-рано днес парламентът отхвърли на първо четене предложението за увеличаване на обезщетението от 50 на 100 процента за майките, които се връщат преждевременно на работа

Коментари (0)