15 Декември, 2025

Утре съдът гледа мярката за неотклонение на Атанас Бобоков

Утре съдът гледа мярката за неотклонение на Атанас Бобоков

Атанас Бобоков

В началото на юни той остана за постоянно в ареста заради схемата с вносния боклук у нас

Във вторник Апелативният специализиран наказателен съд ще гледа мярката за неотклонение на единия от братята Бобокови – Атанас, предаде репортер на БГНЕС.

В началото на юни той остана за постоянно в ареста заради схемата с вносния боклук у нас. Държавното обвинение тогава обяви, че има достатъчно доказателства, че Бобоков, бившият зам.-министър на околната среда Красимир Живков, ексшефът на плевенската РИОСВ Габриел Савов заедно с бизнесмените Николай Миховски и Айгюн Еминов са участвали в организирана престъпна група.

Те са разследвани по позодрения, че са депонирали опасни оловни отпадъци от фирмата "Монбат Рисайклинг" на няколко места из страната, знаейки, че няма как да ги обезвредят.

Другият от братята Бобокови – Пламен е с мярката парична гаранция от 1 млн. лева. 

Сподели:

Коментари (0)

7 души са обвинени в участие в ОПГ след спецакция в Ловеч и София - има и полицаи

7 души са обвинени в участие в ОПГ след спецакция в Ловеч и София - има и полицаи

Директорът на СДВР Любомир Николов е изпратил предложение до министъра на вътрешните работи за отстраняване на всички служители, които са с повдигнати обвинения.

Адвокат на Васил Божков осъди прокуратурата за 400 000 лева

Адвокат на Васил Божков осъди прокуратурата за 400 000 лева

Основният мотив на съда тук е свързан с публичното опозоряване на защитника Славчо Марков в края на кариерата му

Омертата е задължителна: "Случаен избор" на ad hoc прокурор и неслучайната каша

Омертата е задължителна: "Случаен избор" на ad hoc прокурор и неслучайната каша

Направено е всичко, дори и невъзможното, за да не се случи възможното - истински да се разследва най-висш служител на Темида