13 Май, 2026

Увеличават парите за туристическа реклама през 2020

Увеличават парите за туристическа реклама през 2020

Николина Ангелкова

Министър Ангелкова ще поиска поне 50% повече от тази година

През следващата година ще бъдат увеличени парите за туристическа реклама на България, съобщи днес след заседание на Националния съвет по туризъм ресорният министър Николина Ангелкова. Националната програма за туристическа реклама през 2020 година е била обсъдена на днешното заседание на съвета.

Тя уточни, че размерът на парите ще стане ясен в края на август. Министърът уточни, че разчетите още не са готови, но министерството иска около 50 процента повече в сравнение с парите за тази година, които са 11 милиона лева.

Ангелкова съобщи още, че в момента се провеждат индивидуални срещи по пазари, които включват и тези в топ 10 за нашата страна. Освен това ще бъдат разгледани и пазарите в топ 30, както и перспективните пазари като САЩ, Индия, Китай, Близък изток, каза още министърът.

Тя коментира, че в края на месеца се очакват официалните данни за юни от летния туристически сезон. Тя припомни данните от началото на година до края на май, според които страната ни в този период е посетена от 2.4 милиона чуждестранни туристи, което е минимален ръст от 1 процент.

Ангелкова съобщи, че от 1 октомври ще заработи на пълни обороти единната система за туристическа информация.

Мартин Захариев, който е член на УС на Националния борд по туризъм, коментира, че ще бъде предложено да бъде преразгледан визовият режим по отношение на туристите от Турция, които идват за почивка на планина, и тези от Русия. Той запита защо на тези туристи не се издават многократни визи и допълни, че цената на самите визи се вдига заради посреднически фирми. Захариев попита още защо на туристите от тези две страни не се издават визи на входа.

От бранша очертаха още като проблем и сезонността на туризма.
Сподели:

Коментари (0)

Кошмар в Атлантика: Огнището на норовирус се разраства, повече от 100 вече са заразените

Кошмар в Атлантика: Огнището на норовирус се разраства, повече от 100 вече са заразените

На борда на круизния кораб има общо 3116 пътници и 1131 членове на екипажа, според CDC, който трябва да пристигне в Порт Канаверал, Флорида, на 11 май

Летният сезон под заплаха: Отлив на туристи по морето заради скъпите самолетни билети

Летният сезон под заплаха: Отлив на туристи по морето заради скъпите самолетни билети

Хотели в Слънчев бряг отвориха с пълна заетост, но с растящи разходи заради наетите чуждестранни служители, поради недостиг на български персонал

С недостиг на кадри започва летният сезон по Черноморието

С недостиг на кадри започва летният сезон по Черноморието

Проблемът с работната ръка не е нов и не засяга единствено туристическия бранш