17 Март, 2026

Полицейските заплати ще са ясни при гласуването на бюджета

Полицейските заплати ще са ясни при гласуването на бюджета

Стефан Балабанов

Зам.-министърът на вътрешните работи Стефан Балабанов допълни, че тази цифра може да се промени надолу или нагоре

С колко ще се увеличат основните заплати на полицаите ще стане ясно, когато в парламента мине гласуването на бюджета, тъй като 55 млн. лв. не са окончателната цифра. Това обясни пред медиите зам.-министърът на вътрешните работи Стефан Балабанов и допълни, че тази цифра може да се промени надолу или нагоре, като това според него зависи от политическата воля.

„Синдикатите единодушно изразиха задоволството си от това, което политическото ръководство е направило за тях през този шестмесечен период“, каза още Балабанов. Той обясни, че това са казали синдикалните организации вчера, когато е била обсъдена рамката на новия колективен трудов договор в МВР.

Балабанов допълни, че в раздел синдикална дейност каквото е било предложено от синдикатите е било одобрено от политическото ръководство. Той определи исканията на синдикатите като справедливи и допълни, че политическото ръководство ще се стреми да ги удовлетвори.

Балабанов обяви още, че през април се очаква МВР да получи още 300 нови автомобила. Главният секретар Младен Маринов коментира, че исканията на синдикатите са напълно основателни.

Сподели:

Коментари (0)

Нейнски: Към България не е отправяна покана да се включи в охраната на Ормузкия проток

Нейнски: Към България не е отправяна покана да се включи в охраната на Ормузкия проток

Тя съобщи, че ще посети Украйна в последния ден на месеца

Димитър Гърдев: Иран има уран, обогатен до 60% - за мирни цели не е нужен

Димитър Гърдев: Иран има уран, обогатен до 60% - за мирни цели не е нужен

Военната операция на САЩ и Израел не е неочаквана след ударите през миналата година

ЕС ще натиска Унгария да одобри заема за Украйна

ЕС ще натиска Унгария да одобри заема за Украйна

“Това е прилагане на решенията, които вече са взети на лидерско равнище и Унгария даде съгласието си за тях“, подчерта Калас