Той обясни, че не иска да „създава проблеми на Зеленски“, поради което е взел това решение.
Уволненият началник на президентската канцелария на Украйна Андрей Ермак обяви намерението си да отиде на фронтовата линия няколко часа след оставката си.
„Отивам на фронта и съм готов за всякакви репресии“, пише Ермак в писмо до New York Post. Той обясни, че не иска да „създава проблеми на Зеленски“, поради което е взел това решение. Бившият началник на кабинета на Зеленски не уточни кога или как възнамерява да пристигне на фронтовата линия, отбелязва вестникът.
На 10 ноември украинските антикорупционни органи обявиха мащабна операция, наречена „Операция Мидас“, за разкриване на голяма корупционна схема в енергийния сектор. Този скандал предизвика дълбока криза в украинското правителство – парламентът беше разпуснат, а няколко депутати, включително от управляващата партия „Слуга на народа“, поискаха оставката на началника на кабинета на Зеленски. На 28 ноември беше съобщено, че служители на антикорупционната служба извършват претърсвания на апартамента и офиса на Ермак. Самият той потвърди разследването. По-късно Зеленски обяви, че Ермак е подал оставка и подписа оставката му. | БГНЕС
Още от Свят
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин
Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност
С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си
Ръководството и активистите на „Яблоко“, която е единствената партия против войната в Украйна, са обект на преследвания в различни региони - мероприятията на партията биват проваляни, образуват се наказателни и административни дела
Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна
Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна