7 Февруари, 2026

Ужасяващо разкритие: Южна Корея разследва 420 "бебета призраци"

Ужасяващо разкритие: Южна Корея разследва 420 "бебета призраци"

В Южна Корея започна разследване за установяване местонахождението на над 400 "бебета призраци", след две от тях бяха открити, убити от майка си малко след раждането им, предаде Анадолската агенция.

„Общо 420 случая на „бебе-призрак“ са предадени на полицията и 400 от тях в момента се разследват“, каза неназован служител пред южнокорейските медии.

Досега е потвърдена смъртта на 15 бебета, осем от случаите се разследват, докато други пет са приключени, добави служителят.

Разследването беше подтикнато от откриването на телата на две бебета в хладилник в района на Сувон миналия месец.

Основният заподозрян за убийството им е собствената им майка, за която се смята че е извършила престъпленията през 2018 и 2019 г.

Възмущение се изля в цялата страна след разкритията, като обществеността настоява за незабавни промени в съществуващия закон, за да се предотвратят подобни отвратителни злоупотреби.

Националното събрание на Южна Корея прие законопроект и измени своя закон за предотвратяване на "бебета призраци" миналата седмица.

С новия закон, приет от южнокорейските депутати, болниците са задължени да информират правителството за раждането на бебе в рамките на 14 дни.

Чуждите граждани, живеещи в страната, обаче са изключени от този закон.

По-рано само родителите трябваше да докладват на правителството за раждането на децата си в рамките на един месец след раждането им, което позволяваше подобни злоупотреби. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Рубио: Русия  разруши действащата система за контрол на ядрените оръжия

Рубио: Русия разруши действащата система за контрол на ядрените оръжия

Държавният секретар на САЩ добави, че Москва подкрепя непрозрачното и бързо нарастване на ядрения арсенал на Китай

Демократи и републиканци:  Тръмп е подъл, "маймунското" видео за Обама е расизъм

Демократи и републиканци: Тръмп е подъл, "маймунското" видео за Обама е расизъм

Докато демократите се нахвърляха върху публикацията, изглежда, че именно възмущението на някои членове на собствената републиканска партия на Тръмп предизвика промяната в позицията на Белия дом

Канада ще предаде на Украйна ракети AIM за укрепване на ПВО и противодействие на крилати ракети

Канада ще предаде на Украйна ракети AIM за укрепване на ПВО и противодействие на крилати ракети

Подчертани са значителните перспективи за промишлено сътрудничество между украинското и канадското правителство и компании