26 Май, 2026

Връщат учениците в клас вече в 16 области в страната

Връщат  учениците в клас вече в 16 области в страната

В цялата страна продължават редовните занятия за най-малките от I до IV клас

От днес всички ученици от 16 области в страната ще учат присъствено. Остават в клас децата и младежите в София-град, Стара Загора, Хасково и Разград. В училище се връщат всички във Варна, Велико Търново, Видин, Габрово, Ловеч, Монтана, Пазарджик, Перник, Плевен, Пловдив, София-област, Ямбол.

В цялата страна продължават редовните занятия за най-малките от I до IV клас.

От просветното министерство заявиха, че въпреки цялостното подобряване на ситуацията с разпространението на COVID-19, в някои райони все още се налага частично обучение от разстояние. Това са областите Благоевград, Бургас, Добрич, Кърджали, Кюстендил, Русе, Сливен, Силистра, Смолян и Търговище.

Дори в тях, обаче, има общини, които учат изцяло присъствено. Такъв е случаят в областите Благоевград, Добрич, Кърджали, Кюстендил и Русе.

Ограниченията не важат за слети класове и за паралелки, които са единствени в съответния випуск на училището. Поради тази причина в областите Враца и Силистра ще останат вкъщи само някои випуски от по-големи училища.

В Шумен онлайн обучението ще приключи на 23 февруари, а от следващия ден всички ученици ще са в клас.

И през идната седмица учебните часове ще започват след еднократно изследване за COVID-19. Без тест могат да влизат в училище учениците със „зелен сертификат“ – валиден документ за ваксинация, преболедуване, наличие на антитела или отрицателен резултат от лабораторно изследване.
Сподели:
Ройтерс: Лъв XIV призова за контрол над изкуствения интелект, който може и да подвежда

Ройтерс: Лъв XIV призова за контрол над изкуствения интелект, който може и да подвежда

Светият отец, който през последните месеци възприе по-настоятелен тон и предизвика гнева на президента на САЩ Доналд Тръмп, след като критикува войната с Иран, отправи редица горещи призиви към световните лидери в дълго послание, известно като енциклика

Нанков: Възпоменателната церемония по повод Априлското въстание в Тетевен се превърна в урок по памет и родолюбие

Нанков: Възпоменателната церемония по повод Априлското въстание в Тетевен се превърна в урок по памет и родолюбие

Депутати от ГЕРБ присъстваха на празника по повод 150 години от епилога на Априлското въстание в града

След бедствието 20 000 в Севлиево и от шест села са без вода

След бедствието 20 000 в Севлиево и от шест села са без вода

Министрите на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков, на труда и социалната политика Наталия Ефремова и на земеделието и храните Пламен Абровски са на посещение днес Севлиево, за да проверят на място напредъка по възстановяването на авариралия западен водопроводен клон след поройните дъждове в региона.

Коментари (0)