В 99-я ден на гражданско недоволство площадът в София отново е пълен с хора, предаде БГНЕС.
На този площад се кове правото, справедливостта, демокрацията, свободата на словото. На този площад са нашите мечти за държавата, в която искаме да живее. Повече не пребиваваме, а живеем и искаме всички да живеем, заяви от трибуната на протеста Арман Бабикян от „Отровното трио”, който надъха присъстващите за утрешното пето Велико Народно въстание.
Акцент в днешните изказвания от трибуната са дебатите от по-рано в пленарна зала по искането за оставка на председателя на парламента Цвета Караянчева, както и втория ден от присъствието на главния прокурор в парламента, където бе гласуван доклада на прокуратурата.
Дори и утре да не постигнем оставка, трябва да продължим, с тези думи млад мъж – студент, се обърна към протестиращите. Студентът заяви, че хора без никакви морални ценности не могат да продължават да управляват.
Тръгнат ли студентите с мутрите е свършено, заяви от своя страна проф. Велислав Минеков. Тази сутрин студенти от Алма Матер и други университети се присъединиха към протестите.
Още от България
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си
"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.
Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”
"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.
Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост
Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.