16 Декември, 2025

В ареста остава Росен Кръстев-Стъкларя, смятан за шеф на банда за палежи, изнудване и рекет

В ареста остава Росен Кръстев-Стъкларя, смятан за шеф  на банда за палежи, изнудване и рекет

Снимка: БГНЕС

Съдът продължава разглеждането на мерките за неотклонение на още четирима от общо седемте задържани при специализираната операция, проведена в края на миналата седмица. Сред тях е началникът на Пето районно управление на МВР в София


Окръжният съд в Ловеч постанови постоянна мярка „задържане под стража" за Росен Кръстев, известен с прякора Стъкларя, предаде кореспондентът на БГНЕС в региона.

По данни на държавното обвинение той е сочен за ръководител на организирана престъпна група, действала на територията на страната и свързвана с палежи, корупционни престъпления и разпространение на наркотични вещества.

Съдът продължава разглеждането на мерките за неотклонение на още четирима от общо седемте задържани при специализираната операция, проведена в края на миналата седмица. Сред тях са началникът на Пето районно управление на МВР в София, чиято мярка се гледа към този час, както и още двама действащи полицейски служители.

Окръжният прокурор на Ловеч съобщи, че се издирва още едно лице, на което при установяване ще бъдат повдигнати обвинения. Очаква се съдебните заседания по исканията за мерки за неотклонение да продължат до късно тази вечер.IБГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

ВАС окончателно отхвърли жалба на ОМО "Илинден" за "етикета" в ефир "изкопани отнякъде"

ВАС окончателно отхвърли жалба на ОМО "Илинден" за "етикета" в ефир "изкопани отнякъде"

Думите прозвучали в ефир на 25 януари 2023 г. по повод дискусията за забранителния списък за влизане в страната с имена на евродепутати и общественици от България, огласен от бившия президент на РС Македония Стево Пендаровски за ежегодните чествания на Гоце Делчев

Европрокуратурата потвърди - започва разследвате на Илхан Кючюк за корупция 

Европрокуратурата потвърди - започва разследвате на Илхан Кючюк за корупция 

От „Обнови Европа“ поискаха да бъде свален имунитета на евродепутата, той се защити и обяви, че ще съдейства на разследването

7 души са обвинени в участие в ОПГ след спецакция в Ловеч и София - има и полицаи

7 души са обвинени в участие в ОПГ след спецакция в Ловеч и София - има и полицаи

Директорът на СДВР Любомир Николов е изпратил предложение до министъра на вътрешните работи за отстраняване на всички служители, които са с повдигнати обвинения.