4 Април, 2026

В Бавария забраниха бурки на обществени места

В Бавария забраниха бурки на обществени места

Правителството на германската провинция Бавария е одобрило законопроект, забраняващ носенето на бурки на редица обществени места.

Дрехи закриващи лицето са забранени при влизане в обществените места, в университетите, училищата, детските градини, по време на гласуване на избори, а също така и в случаи , когато става дума за поддръжка на обществената сигурност, съобщи Дойче веле.

Вътрешният министър на Бавария Йоахим Херман заяви в тази връзка, че поддържането на открита комуникация е част от демократичните ценности. 

"Закритите лица противоречат на тази културна комуникация", подчерта политикът.

През декември 2016 г. министерският съвет на Германия прие закон за забрана на носенето на бурки от държавни служители при изпълняване на служебните им задължения. За въвеждането на съответните ограничения на други обществени места, като университетите и училищата например, отговорят провинциите.

Сподели:

Коментари (0)

Илия Лазаров: РСМ трябва на изпълни поетите ангажименти без излишни балкански тарикатлъци

Илия Лазаров: РСМ трябва на изпълни поетите ангажименти без излишни балкански тарикатлъци

"Северна Македония е добре дошла в европейското семейство, когато започне да се държи по европейски и покрие критериите за членство4, смята той.

Русия се готви да блокира резолюция за Ормузкия проток в Съвета за сигурност на ООН

Русия се готви да блокира резолюция за Ормузкия проток в Съвета за сигурност на ООН

В протокола на изявлението Лавров допълва, че в тази резолюция не се споменава, че „Иран е жертва на агресия“. По негови думи приемането ѝ ще предизвика враждебна реакция от страна на властите в Техеран

The Hill за недоволството в Русия: Путин ходи по по-тънък лед, отколкото си мисли

The Hill за недоволството в Русия: Путин ходи по по-тънък лед, отколкото си мисли

"Войната в Украйна показа, че руският президент живее в измислен свят", пише авторът, професор по политология в Университета Рутгерс в Нюарк