18 Юни, 2026

В Благоевград "проснаха" на въженце неизпълнените обещания на Борисов

В Благоевград "проснаха" на въженце неизпълнените обещания на Борисов
снимка: БГНЕС

Гражданите настояват премиерът да си държи на думата - това е техния апел

Изложбата “Мръсните дрехи на простора” опънаха на въжета пред общината протестиращите вече 45-ти ден в Благоевград. Целта на изложбата е да покаже 26 от неизпълнените обещания на премиера, предаде кореспондентът на БГНЕС от града.

Да опреснят късата памет на управляващите простор с “мръсните дрехи” на премиера имаше още по време на 22-ия ден на антиправителствени протести в столицата.

“Целта е да покажем мръсното бельо на Борисов, защото дезинформацията е масова и се спестяват истините на българския народ. На стълбовете закачаме неговите неизпълнени обещания. Тук е съвсем мъничката част от общенията, които премиерът не е изпълнил. Все повече граждани се любуват на простора”, каза Калоян Ханджийски.

Той добави, че протестите продължават до постигане на целите – оставките на Борисов и главния прокурор Иван Гешев и провеждане на честни избори.

„Тези неща трябва да се показват, а премиерът да си държи на думата“, каза от своя страна и Пламен Братанов. Той одобрява продължаващото гражданско недоволство.

Сподели:
Край на безплатния обяд: Полицаи, военни и чиновници да плащат осигуровки като всички останали?

Край на безплатния обяд: Полицаи, военни и чиновници да плащат осигуровки като всички останали?

Ако това се случи, ще бъдат спестени 202 милиона евро, ако държавата спре да плаща осигуровките на чиновниците в администрацията на институции и ведомства, социалният министър обаче е абсолютно против

Учениците от смолянската Езикова гимназия - първенци на матурите по БЕЛ и Английски език

Учениците от смолянската Езикова гимназия - първенци на матурите по БЕЛ и Английски език

Средното училище в Смолян се нареди на второ място по успех в страната - след София-град

Токът скача от 1 юли - КЕВР ще обясни защо

Токът скача от 1 юли - КЕВР ще обясни защо

Председателят на Комисията за енергийно и водно регулиране Пламен Младеновски обясни, че поскъпването е под нивото на инфлацията у нас и не се дължи на поскъпването на мрежовите тарифи

Коментари (0)