5 Декември, 2025

В Бундестага се споразумяха Украйна да получи далекобойни ракети Taurus

В Бундестага се споразумяха Украйна да получи далекобойни ракети Taurus

Те са с обсег 500 километра

Украина все пак може да получи далекобойни ракети Taurus – ключовите парламентарни фракции в Германия са постигнали консенсус по този въпрос, предаде Униан с позоваване на Егор Чернев – заместник-председател на комисията по национална сигурност и отбрана във Върховната Рада на Украйна

Той допълва, че за това е необходимо и официално решение.

"Тези ракети са с обсег 500 километра и са способни да достигнат всички окупирани територии, включително южния бряг на Крим", подчертава Чернев.

Той посочва, че украинските депутати дълго време са работили с германските си колеги, за да сформират група за подкрепа.

"И ето, накрая ледът се пропука", отбелязва депутатът.

Превод Faktor.bg
Сподели:

Коментари (0)

Швеция спира помощите си за 5 страни, пренасочва ги към Украйна

Швеция спира помощите си за 5 страни, пренасочва ги към Украйна

"Украйна е най-важният външнополитически и хуманитарен приоритет на Швеция и затова правителството ще увеличи помощта."

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

Представител на алианса заяви, че европейските съюзници вече започват да поемат по-голяма отговорност за сигурността на континента, но не коментира срока до 2027 година.

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

Това се случи, независимо че вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс отправи строго предупреждение за „атаките“ срещу американски фирми чрез „цензура“, още преди санкцията да бъде обявена публично