7 Юли, 2026

В Бундестага разочаровани от срещата „Рамщайн“, обявиха резултатите за „катастрофални“

В Бундестага разочаровани от срещата „Рамщайн“, обявиха резултатите за „катастрофални“

Критиката е отправена по повод нерешителността ЕС да предостави танкове „Леопард“ на Украйна

Бундестагът е разочарован, че по време на среката „Рамщайн“ политиците не са взели решение танковете „Leopard 2“ да бъдат прехвърлени на Украйна.

Председателят на комисията по отбрана на Бундестага Мари-Агнес Щрак-Цимерман, цитирана от ZDF, подчерта, че Берлин трябва поне да позволи на други страни да прехвърлят германски танкове в Украйна.

„Историята ни гледа и Германия, за съжаление, отново демонстрира своя провал. Начинът, по който германският канцлер Олаф Шолц информира обществеността по тази тема, е просто катастрофа, защото, от една страна, Германия предоставя на Украйна мащабни помощ, но липсата на решение за бойните танкове, създава различно впечатление“, обясни Цимерман.

Според депутата сега „под прицел“ е новият министър на отбраната на Германия Борис Писториус.

„Сигналът би бил правилен, ако бяхме дали  светлина на партньорите. Не всички трябва (да прехвърлят танкове – бел.ред.), но поне тези, които имат „Leopard 2“ и които са готови да ги доставят на Украйна. Това ще бъде първата стъпка в правилната посока“, подчертава Цимерман.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Тръмп: Си Дзинпин идва в САЩ! Ще довършим работата с Иран, ако няма споразумение

Тръмп: Си Дзинпин идва в САЩ! Ще довършим работата с Иран, ако няма споразумение

"Предпочитам да сключим споразумение, защото не искам да засегна 91 милиона души“, заяви американският президент пред репортери в Овалния кабинет на Белия дом

Александър Невзоров: Тръмп наистина не разбира, че кремълският върколак е неадекватен

Александър Невзоров: Тръмп наистина не разбира, че кремълският върколак е неадекватен

"Вместо това американският президент заяви, че вече е номер едно в TikTok. Че е най-популярният персонаж. Че е изместил Тейлър Суифт на някакво далечно място. Накратко – всички са разгромени, абсолютна победа", пише руският журналист

Bloomberg: Цената на руския петрол падна до нивата отпреди войнат в Близкия изтока  – нов удар по бюджета на Кремъл

Bloomberg: Цената на руския петрол падна до нивата отпреди войнат в Близкия изтока – нов удар по бюджета на Кремъл

Данните показват засилващ се натиск върху руската икономика, която доскоро извличаше значителни допълнителни приходи заради напрежението в Близкия изток.

Коментари (0)