12 Август, 2026

В Деня на здравето: От днес всеки може да провери коя ваксина му предстои във Вайбър

Снимка: Министерство на здравеопазването

С интуитивния и достъпен интерфейс, в секцията „Кога е следващата ми имунизация?“, потребителите лесно могат да проследят предстоящите имунизации за срок от 12 месеца

Днес, на Световния ден на здравето Министерството на здравеопазването представя нов канал за бърз и лесен достъп до информация, касаеща  задължителните и препоръчителните имунизации в Република България.

Плюсмен влиза във Вайбър под формата на чатбот, който е продължение на специализирания сайт „Плюс мен“, съобщиха от здравното ни министерство.

Интерактивен, достъпен и иновативен, комуникационният канал улеснява разпространението на важна информация, свързана с ваксинопрофилактиката, като цели да достигне до още по-широк кръг от граждани.

Чрез интуитивния му интерфейс, в секцията „Кога е следващата ми имунизация?“, потребителите лесно могат да проследят предстоящите имунизации за срок от 12 месеца. След въвеждане на дата, месец и година на раждане, чатботът предоставя изчерпателен списък на всички предстоящи имунизации.

В секцията „Въпроси и отговори“, „Плюс мен“ цели да предостави в систематизиран и структуриран вид цялата информация за имунизационните дейности, както и да отговори на най-често задаваните въпроси относно всички налични ваксини на територията на страната. 

Допълнително, с функцията „Попитай експерт“ потребителите могат да отправят въпрос и да получат достоверна информация, предоставена от експертите на Министерството.

Разгледайте ПлюсМен във Viber www.viber.com/plusmen .

Вайбър чатботът е разработен от „Фарма Уъркс“ ООД. Компанията е инициатор и основоположник на редица програми за подкрепа на пациенти, чрез които активно се подпомагат нуждаещите се от здравни грижи, посредством иновативни дигитални решения.

Сподели:
Лекари от Александровската болница отстраниха 27-килограмов тумор от корема на пациентка

Лекари от Александровската болница отстраниха 27-килограмов тумор от корема на пациентка

Въпреки сложната интервенция и срастванията с околни структури и органи, следоперативният период протича без усложнения и пациентката е изписана в добро общо състояние, допълват от болницата

Динята е полезна в горещините, но някои хора трябва да внимават с консумацията ѝ

Динята е полезна в горещините, но някои хора трябва да внимават с консумацията ѝ

Може да бъде включена в диетата на диабетици и хора с преддиабет в подходящи дози, хората с бъбречно заболяване или раздразнени черва трябва да ограничат приема ѝ

Проф. Ива Христова посочи кои са най-честите инфекции, от които да се предпазваме

Проф. Ива Христова посочи кои са най-честите инфекции, от които да се предпазваме

По нейните думи вероятно и западнонилската треска вече е в България, но засега няма регистрирани случаи

Коментари (0)