Александър Захарченко оглави непризнатата република през ноември 2014 година и преживя няколко опита за покушение.
При взрив на бомба в кафене в центъра на град Донецк е били убит Александър Захарченко, проруският сепаратистки лидер на самопровъзгласилата Донецка Народна Република в Източна Украйна. Той е починал в болницата от раните си, съобщи life.ru. При експлозията е бил ранен и министърът на финансите на ДНР Александър Тимофеев.
Захарченко оглави ДНР през ноември 2014 година и преживя няколко опита за покушение.
Според неофициална информация, взривното вещество е било в автомобил, паркиран в непосредствена близост до кафенето в Донецк. Освен Захарченко и човекът с него, има и още трима пострадали.
Още от Свят
Руски топ икономист: Русия се връща в 90-те, катастрофата на икономиката е неизбежна
„Расте една беда, която се нарича дебиторска задлъжнялост. Казано просто – не ви плащат за това, което сте продали“, обяснява Игор Липсиц
Готов ли е Путин да плати с главата на Асад за базите в Сирия?
Сирия няма да стане васал на нито една от регионалните държави - нито на Турция, нито на ОАЕ, нито на Саудитска Арабия, като при това зависимостта й от Русия ще намалява все повече
Гърция погасява предсрочно 13 млрд. евро дълг - задлъжнялостта й пада под нивото на Италия
Планът включва погасяване на заеми за около 2,5 млрд. евро към Европейския механизъм за стабилност, както и на облигация за 2,2 млрд. евро с падеж през 2027 г.