4 Юли, 2026

Трета поредна вечер протест в Габрово при полицейска блокада

Към протеста на габровци се очаква да се присъединят и групи хора от други градове

В Габрово започна третият пореден протест след побоя над служител в магазин, съобщи БНТ.

По улиците на града се провежда шествие, като е трудно да се определи в каква посока върви то, защото протестиращите се отклоняват всеки път, когато видят представители на жандармерията. Към протеста на габровци се очаква да се присъединят и групи хора от други градове.

Голяма част от гражданите в Габрово приветстват решението на директора на полицията да се оттегли. Габрово продължава да бъде под полицейска блокада, след като късно снощи протестиращи запалиха две къщи, обитавани от роми. В постройките не е имало хора, но къщите са напълно унищожени.
Сподели:
БОЕЦ осъди Иван Христанов и МЗХ за отказ да предоставят информация за договори на Георги Тахов

БОЕЦ осъди Иван Христанов и МЗХ за отказ да предоставят информация за договори на Георги Тахов

От организацията определят съдебното решение като победа за обществения интерес и прозрачността при разходването на публични средства

Скандалът с PNR: Използвана ли е антитерористична система за политически цели?

Скандалът с PNR: Използвана ли е антитерористична система за политически цели?

Бившият вътрешен министър Калин Стоянов поиска обяснения от МВР, ДАНС и ГДБОП за достъпа до международната система PNR, предназначена за борба с тероризма и тежката организирана престъпност

Радев и вицепремиерите му не уважиха коктейла на Американското посолство

Радев и вицепремиерите му не уважиха коктейла на Американското посолство

Оправдали се с посрещането на знакова натовски генерал, коментират в дипломатическите среди

Коментари (0)