7 Декември, 2025

В Гърция няма да има втора карантина, имало план Б

В Гърция няма да има втора карантина, имало план Б

Допълнителни корекции, тестове за повече туристи или задължителни тестове са част от мерките

Не можем да преминем към втора карантина, имаме план Б, например местна карантина, тестове за повече туристи или задължителни тестове, заяви гръцкият здравен министър Василис Кикиляс в интервю за гръцката телевизия "Антена".

„Всички държави и тези, които бяха в много по-лошо положение от нас, които не обърнаха внимание или предприеха грешни мерки, сега постепенно премахват мерките. Имаме втори план, план Б, за местните карантини, за допълнителни корекции, евентуално за PCR тестове за повечето туристи или да бъдат задължителни. Това са неща, които преглеждаме всеки ден с експертната комисия, която дава препоръки на правителството. Трябва да се научим да живеем с вируса", каза Кикиляс.

Той подчерта, че зависи от всички дали ще има увеличение на случаите, което може да бъде контролирано или втора вълна, като добави, че „това е въпрос на отговорност на държавните органи, но и на индивидуална отговорност и на туристите, и на гражданите“.
Сподели:

Коментари (0)

"Не съм нареждал да ликвидират всички на борда" - Хегсет се оправда за операциите срещу нарколодки

"Не съм нареждал да ликвидират всички на борда" - Хегсет се оправда за операциите срещу нарколодки

Министърът уточни, че не е присъствал по време на операцията.

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

"Германия трябва да отстоява съществуването и сигурността на Израел."

Президентът на Чехия: Всички ние ще загубим, ако Путин победи в Украйна

Президентът на Чехия: Всички ние ще загубим, ако Путин победи в Украйна

Неотдавнашните твърдения за тайни преговори между САЩ и Русия, особено по отношение на предаването на украинска територия на Москва, опасно напомнят на Мюнхенското споразумение от 1938 г.