24 Юни, 2026

В Германия организират обществени места за безплатно отопляване през зимата

В Германия организират обществени места за безплатно отопляване през зимата
Снимка: архив

Властите призовават населението да пести електроенергия

Някои германски градове ще организират безплатни обществени отопляеми места през студения сезон за тези, които на фона на енергийната криза не могат да се справят с нарастващите цени на комуналните услуги. Това съобщи в неделя вестник Bild am sonntag.

Властите на град Лудвигсхафен (Рейнланд-Пфалц) имат такива планове. Те могат да дадат за тези нужди закрит спортен център, който преди това беше преустроен във ваксинационен център. Освен Лудвигсхафен в статията са посочени селищата Нойщат, Франкентал и Ландау.

Германските власти призовават населението да пести електроенергия, за да може по-лесно да запълни газохранилищата до зимата. В момента мощностите на хранилищата са запълнени на 63%. /БГНЕС

Сподели:
Москва изпрати силен сигнал към Белград: Благодарим, че не се огънахте под натиска

Москва изпрати силен сигнал към Белград: Благодарим, че не се огънахте под натиска

Руският сенатор Константин Косачов изтъкна, че Сърбия е сред малкото държави, която продължава да поддържа самостоятелен външнополитически курс

Повреда в комуникационната система блокира временно влаковете в Германия

Повреда в комуникационната система блокира временно влаковете в Германия

Причината за спирането на влаковете са били смущения в работата на цифровата комуникационна система GSM-R, използвана за координиране на железопътните операции

Тръмп изригна: Имахме Иран на колене, а Конгресът "безсмислено гласува" срещу мен

Тръмп изригна: Имахме Иран на колене, а Конгресът "безсмислено гласува" срещу мен

Тези сенатори току-що направиха задачата ми по-трудна, но аз ще я изпълня по един или друг начин, защото винаги постигам целите си, написа американския президент в социалните мрежи

Коментари (0)