16 Юли, 2026

В Испания се разби изтребител F-18

В Испания се разби изтребител F-18

Пилотът е успял да катапултира навреме

Боен самолет F-18 на испанската въздушно-космическа армия се разби на 20 май около обяд във военновъздушна база в Сарагоса. Инцидентът е станал по време на демонстрационен и тренировъчен полет. За това пише El Pais, предава Униан.

Пилотът на самолета успял да катапултира навреме, спасявайки живота си. Той е откаран в болница в Сарагоса с наранявания по краката, няма опасност за живота му.

Според гражданската гвардия изтребителят е имал "някакъв проблем" по време на полета и е паднал на земята. Инцидентът е станал на територията на авиобазата, като няма пострадали други хора.

Изданието уточнява, че това не е първият инцидент с испански изтребители F-18, като първият е станал през 1988, само две години след тяхното внедряване на въоръжение, отново на полигона в Сарагоса. През 2000 г. два F-18 базирани в Сарагоса са се разбили във въздуха. А през 2017 г. F-18, базиран в Торехон де Ардос (Мадрид), се е разбил по време на излитане като тогава загива и пилотът.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Ирански медии съобщават за американска атака в Ормузкия проток

Ирански медии съобщават за американска атака в Ормузкия проток

Губернаторът на южната иранска провинция Хормозган твърди, че американски ракети са паднали на няколко места в района на остров Кешм

Очевидци съобщават за експлозии в центъра на Дубай

Очевидци съобщават за експлозии в центъра на Дубай

Кувейт и Бахрейн съобщиха през изминалата нощ, че са станали мишени на ирански атаки

СБУ: Руснаците атакуват Украйна с дронове с радиоактивен заряд

СБУ: Руснаците атакуват Украйна с дронове с радиоактивен заряд

Измерени са нива на гама-лъчение между 8,3 и 10,5 микросиверта на час, което превишава естествения радиационен фон до сто пъти и представлява пряка заплаха

Коментари (0)