7 Декември, 2025

В Италия обявиха общонационална стачка

В Италия обявиха общонационална стачка

Стопкадър: BNN


В Италия е обявена общонационална стачка. Протестът е осемчасов или една работна смяна. След министерска заповед, транспортът може да стачкува само четири часа.

Мярката е одобрена от премиера Джорджа Мелони. Двата най-големи синдиката в страната нарекоха този ход "антидемократичен" и "ограничаващ конституционни права".

До 13 часа местно време, без самолетния превоз, всички видове обществен транспорт и такситата спират работа. 8-часов е протестът и в други сектори.

Свикани са митинги на повече от 60 площада в цялата страна. Демонстрантите са недоволни от бюджетната програма на правителството, пенсионната и данъчната система.
Сподели:

Коментари (0)

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Кийт Келог заяви по време на Форума за национална отбрана „Рейгън“, който се провежда в Калифорния, че опитите за намиране на изход от "конфликта" са в „последните си метри“, които по думите му са най-трудните.

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

„На всеки шест месеца получаваме нови планове и по някакъв начин усещам, че тук чакаме да научим какви планове ще дойдат от Вашингтон тази година. Планове трябва да идват и от Брюксел и Берлин.“

Макрон предупреди Китай - ще последват мита, ако не се коригира търговският дисбаланс

Макрон предупреди Китай - ще последват мита, ако не се коригира търговският дисбаланс

„Китай удря в сърцето на европейския индустриален и иновационен модел, исторически базиран на машинни инструменти и автомобили.“