По данни на Главното разузнавателно управление на Министерството на отбраната на Украйна, заводът е специализиран в производството на управляеми ракети земя-въздух, ракети-мишени, катапултиращи седалки и др.
В руския град Киров завод, произвеждащ зенитни ракети за руската армия, гори след ракетна атака
Той се намира се на повече от 1000 километра от украинската граница по права линия. Astra съобщи, че сутринта на 24 юли жители на Киров са казали за експлозии и пожар.
По-късно става ясно, че целта на атаката е било машиностроителното предприятие „АВИТЕК“ от Вятка. Заводът произвежда военни, продукти с двойно гражданско предназначение, включително системи за противовъздушна отбрана и компоненти за самолети.
Заводът притежава пълен производствен цикъл, от леярство и коване до окончателно сглобяване и тестване.
По данни на Главното разузнавателно управление на Министерството на отбраната на Украйна, заводът е специализиран в производството на управляеми ракети земя-въздух, ракети-мишени, катапултиращи седалки за спасяване на пилоти, системи за обработка на товари и лебедки за самолети, както и други подобни продукти. Компанията участва в производството на зенитни ракетни системи „Тор“.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
10 руски балистични ракети разтърсиха Киев посред бял ден, удряха и "Циркон"-и
„Експлозии в града. Силите за противовъздушна отбрана са активирани в столицата. Скрийте се“, написа кметът Виталий Кличко
Президентът на ФИДЕ, руски пропагандисти и банки са в новия черен списък на ЕС
В 21-ия пакет санкции срещу Русия фигурират още имената на помощник на Путин, шефа на световния шахмат, руски олигарси и висши военни
След шумен скандал - рокади в кабинета на Мерц
Сурогатното майчинство е забранено в Германия и е категорично отхвърляно от ХДС, заради това Йенс Шпан подаде оставка като председател на парламентарната група на партията