31 Януари, 2026

В Костенец задържаха двама чорбаджии на ултрамодерна наркооранжерия

В Костенец задържаха двама чорбаджии на ултрамодерна наркооранжерия

Снимка: БГНЕС/ Ангел Папалезов от ГД "Национална полиция",

Двете лица са задържани в момент на обгрижване на растенията

Вчера е разпоредена специализирана полицейска операция на територията на три областни дирекции на МВР - в София, Благоевград, и Пазарджик. В резултат на нея вчера сутринта колеги от ГДНП, сектор "Наркотици", както и на сектор "Криминална" на ОДВМР-София, са задържали две лица в град Костенец. 

Това каза Ангел Папалезов от ГД "Национална полиция", предаде БГНЕС.

В стари стопански постройки в града е открита оранжерия от закрит тип, в която се е отглеждала марихуана. Двете лица са задържани в момент на обгрижване на растенията, допълни Папалезов.

Единият от задържаните е на 52 години, с криминални регистрации, а другият мъж е на 24 години, до момента неизвестен на полицията.

В оранжерията са установени високотехнологични компоненти - самостоятелна вентилация, отопление, поливна система, както и доста голямо количество торове и препарати за растенията. Иззети са 800 растения от рода на конопа в различен етап от рода на растеж, което говори, че оранжерията е действала доста време. Впоследствие са извършени претърсвания на 7 адреса и 2 автомобила.

Оранжерията е давала продукция от 50-60 килограма суха зелена маса на месец, а инвестицията за това е изключително сериозна, от порядъка на няколко стотин хиляди лева.

Килограм от изсушената продукция се продава за около 5 хил. лв. в столицата, обясни полицаят.

Оранжерията е била добре прикрита като "сграда в сградата", като странични наблюдатели не са могли да видят нищо вътре, нито да усетят миризма от продукцията, или пък да се забележи усилената консумация на електроенергия. 

Образувано е досъдебно производство в ОДМВР-София.

Арестуваните са задържани за 72 часа, като прокуратурата ще иска постоянно задържане, допълни Папалезов. IБГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Бойко Борисов: В Европа имат огромно разбиране към България и трябва да използваме това

Бойко Борисов: В Европа имат огромно разбиране към България и трябва да използваме това

"Голям оптимист съм по отношение на работата с Германия в следващите месеци", заяви той

Явор Божанков : Какъв ден! Последен ден с лев. Кандидат-месията ще бори олигархията,  Ванга...

Явор Божанков : Какъв ден! Последен ден с лев. Кандидат-месията ще бори олигархията, Ванга...

От вчера знаем, че не е адвокат на Орбан, а аватар на Орбан. Само че Орбан ще загуби изборите, защото направи Унгария най-корумпираната и една от най-бедните страни в ЕС

 БСП насрочи пленума си на 7 и 8 февруари

БСП насрочи пленума си на 7 и 8 февруари

Лидерът на БСП-София Иван Таков очаква да се проведе конгрес и допълни, че нямало нищо срамно в това