Междувременно The Washington Post съобщи, позовавайки се на трима служители, че Русия предава на Иран информация за цели за удари срещу американски войски на Близкия изток
Русия постоянно поддържа връзка с ръководството на Иран. Това заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, като добави, че Русия е готова да допринесе за усилията по стабилизиране на ситуацията на Близкия изток.
„Мога само да кажа, че поддържаме постоянен контакт с иранската страна и с иранското ръководство", цитира изявлението на Песков Reuters.
Той добави също, че руският лидер Владимир Путин е заявявал по-рано, че Русия „винаги е готова да направи всичко възможно за възстановяване на мира и стабилността в региона".
Изданието припомня, че Путин и министърът на външните работи Сергей Лавров са провели в последните дни преговори със свои ирански колеги, а в понеделник Путин е провел и телефонен разговор с президента на САЩ Доналд Тръмп.
Русия и Иран
По-рано президентът на САЩ Доналд Тръмп сподели, че руският диктатор Владимир Путин „иска да бъде полезен" за прекратяването на войната с Иран. На това Тръмп му отговорил, че може да бъде „по-полезен, като прекрати войната в Украйна".
От своя страна министърът на отбраната на САЩ Пит Хегсет смята, че Русия не трябва да се намесва във войната на Америка и Израел срещу Иран.
Междувременно The Washington Post съобщи, позовавайки се на трима служители, че Русия предава на Иран информация за цели за удари срещу американски войски на Близкия изток. По-късно специалният пратеник на президента на САЩ Стив Уиткоф заяви, че САЩ са предупредили Русия, че предаването на разузнавателна информация на Иран е недопустимо.
Още от Свят
FT, Тръмп е възхитен от украинските удари по руски обекти, вече се съмнява във възможностите на Русия
Според източниците на изданието, непредсказуемостта на американския президент е накарала Русия да загуби вяра в Тръмп
Рубио: Нито една държава няма право да налага такси за преминаване през Ормузкия проток
"Смятам, че всички държави в региона ще се съгласят с нас“
Срив в доверието към Тръмп по света, германците го поставят наравно с Путин
Самите американци обаче гледат по-различно на ролята на страната си - 57% смятат, че САЩ допринасят за мира и стабилността в света