28 Февруари, 2026

В неделя, 12 октомври, ще остане ветровито

В неделя, 12 октомври, ще остане ветровито

Над планините ще има значителна облачност, а високите върхове и била ще бъдат обхванати от облаци.

В неделя, 12 октомври, ще остане ветровито, като в Дунавската равнина, североизточните райони и района на Сливен ще духа и временно силен вятър от запад-северозапад. 

Облачността ще бъде променлива, по-често значителна. Почти без валеж. Минималните температури ще бъдат между 6 и 11 градуса, за София – около 6 градуса, максималните – между 15 и 20 градуса, за София – около 15 градуса.

Над планините ще има значителна облачност, а високите върхове и била ще бъдат обхванати от облаци. Само на отделни места по най-високите части е възможно да превали слаб сняг. Вятърът ще се задържи силен и бурен от северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 9 градуса, на 2000 метра – около 2 градуса.

Над Черноморието ще преобладава облачно време. Ще духа умерен, а по северното крайбрежие и временно силен северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат 18-19 градуса. Температурата на морската вода е 18-20 градуса. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала. І БГНЕС


   

Сподели:

Коментари (0)

СДВР отбелязва Тодоровден и 70 години конна полиция с празнична програма

СДВР отбелязва Тодоровден и 70 години конна полиция с празнична програма

През годините конната полиция е участвала в множество обществени прояви, а тяхното присъствие добавя специфичен елемент към градските събития

Милен Керемедчиев: Ударите срещу Иран не са неочаквани

Милен Керемедчиев: Ударите срещу Иран не са неочаквани

Международният анализатор припомни, че в предния ден американският посланик в Израел и в Ливан, предупреди американските граждани да напуснат тези страни

Христо Гаджев: Премиерът заобикаля парламента

Христо Гаджев: Премиерът заобикаля парламента

Действията на Андрей Гюров усилват страховете на хората, казва народният представител