24 Август, 2026

В Норвегия от днес е забранено влизането на туристи от Русия

В Норвегия от днес е забранено влизането на туристи от Русия

Транзитните пътувания през Норвегия до други европейски страни, включително Финландия, също вече са невъзможни

Забрана за влизане на руски туристи в Норвегия влезе в сила от днес по разпореждане на правителството на страната, което обяви този ход миналата седмица, предаде ТАСС, цитирана от БТА.

Транзитните пътувания през Норвегия до други европейски страни, включително Финландия, също вече са невъзможни.

Както по-рано уточни норвежкото правителство, новите правила няма да се прилагат за руснаци, пътуващи до Норвегия за посещение на близки роднини, за притежателите на сертификати, че са жители на граничния район, студентски и работни визи, както и на разрешения за пребиваване в страните от Шенгенското пространство. 

Норвежките гранични служители ще имат право да отказват влизане в страната на руснаци с многогодишни туристически визи, издадени по-рано от самата Норвегия или от други шенгенски държави. Норвегия не е издавала туристически визи на руснаци от 2022 г. насам. В същото време руските граждани могат да посещават кралството с визи на други шенгенски държави.

"Лятото почти настъпи и ние не искаме руснаците да могат да пътуват до Норвегия или други шенгенски държави просто като туристи при липса на основателни причини [докато конфликтът в Украйна продължава]“, заяви по-рано министърката на правосъдието и обществената сигурност на страната Емили Енгер Мел.
Сподели:
Пекин упражнява атака срещу американски самолетоносач в пустинята

Пекин упражнява атака срещу американски самолетоносач в пустинята

Шведският ежедневник „Dagens Nyheter“ специално е поръчал нови сателитни снимки от американската компания Planet Labs. Новите кадри от петък (21 август 2026 г.) потвърждават: Пекин не спира.

В подкрепа на Украйна - лидерите от „Коалицията на желаещите“ се събират днес, но без България

В подкрепа на Украйна - лидерите от „Коалицията на желаещите“ се събират днес, но без България

  Форумът ще координира сигурността на Киев навръх 35-ата годишнина от независимостта на страната

Британският премиер е на първото си посещение в Киев днес

Британският премиер е на първото си посещение в Киев днес

Посещението на лидера на Лейбъристката партия идва, след като той обяви, че Великобритания „се е съгласила отбранителната фирма MBDA да разкрие класифицирана информация за британските компоненти за ракетата с голям обсег SCALP, за да се установят местни производствени линии в Украйна

Коментари (0)