12 Юли, 2026

В няколко града започва протест на служителите в "Български пощи“.

Снимка: ЕПА/БГНЕС

КНСБ обяви началото на серията от демонстрации. От синдиката настояват за пет процента увеличение на основните месечни заплати от бюджета в сектори, финансирани на принципа на субсидията

В няколко града на страната днес ще има протест на служителите в "Български пощи“.

Те ще излязат пред станциите в София, Бургас и Русе и временно няма да обслужват клиенти. Основното им искане е увеличение на основните им месечни възнаграждения.

КНСБ обяви началото на серията от демонстрации. От синдиката настояват за пет процента увеличение на основните месечни заплати от бюджета в сектори, финансирани на принципа на субсидията. Обявените акции са за служители в „Български пощи“, в градския транспорт в София, Варна и Русе, както и на работещите в АПИ. Очаква се от КНСБ да представят и Меморандум за социално-икономически развитие на България. По традиция синдикатите изготвят документа преди всеки парламентарен вот. Той съдържа исканията им към кандидатите да управляват страната. I БГНЕС

Сподели:
Стоян Михалев: Не очаквам ДСБ да се разцепи

Стоян Михалев: Не очаквам ДСБ да се разцепи

По думите му, първият измерител за посоката, която ще поеме ДСБ, е какво ще се случи с коалицията „Демократична България"

Партия „Продължаваме промяната“ свиква общо събрание за анализ на изборите и стратегия за президентския вот

Партия „Продължаваме промяната“ свиква общо събрание за анализ на изборите и стратегия за президентския вот

Асен Василев ще представи официален отчет за дейността си от избирането му на поста през септември миналата година

Над страната се развива купеста облачност, очакват се краткотрайни валежи с гръмотевици

Над страната се развива купеста облачност, очакват се краткотрайни валежи с гръмотевици

Максималните температури ще бъдат между 29° и 34°

Коментари (0)