Сред ликвидираните окупатори е и военнопрестъпник, подлагал на зверски мъчения местни хора
Украински партизани взривиха автомобил със служители на руската Федерална служба за сигурност във временно окупирания Бердянск в Запорожка област, пише сайтът Гордон с позоваване на Главното управление на разузнаването към Министерството на отбраната на Украйна.
Уточнява се, че са ликвидирани четирима служители на ФСБ.
По данни на ГУР, акцията е проведена на 23 октомври.
"Актът на отмъщение е осъществен от представители на украинското движение за съпротива ул. „Мичурин“, близо до хотел Jasmin Guest-House, който агентите на ФСБ са превърнали в свое убежище. Сред ликвидираните в Бердянск окупатори е и руски военнопрестъпник, който е подлагал на зверски мъчения местни украински граждани." – посочват от ГУР.
По-рано за акцията на партизаните съобщиха руски пропагандистки канали и Следственият комитет на Русия, макар че според тяхната версия в колата е загинал само шофьорът.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
След наводненията: Земетресение от пета степен разтърси Тибет
Китай задейства Четвърта степен на плана си за реакция при наводнения в Тибет, поради риск от преливане на бариерно езеро
Тръмп подписа указ, с който преименува езерото Онтарио на „езеро Америка“ - вече мисли и за "океан Америка"
"Канадските власти се отнесоха много зле с нас, те са неприятни хора“
Бърнам в Белфаст: Идеата за референдум за обединена Ирландия е изключена от дневния ред
"Десет години след референдума за Брекзит смятам, че имахме твърде много разделение, твърде много спорове"