В квартал Калмиуски на град Мариупол стотици хора се редят на опашки и стоят с часове, за да получат безплатен хляб от нашествениците. Най-близката точка за закупуване на продукти се намира на разстояние три километра, съобщава УНИАН.
Това се вижда на видео, беше публикувано от съветника на кмета на Мариупол Петр Андрюшченко в личния му канал в Telegram.
„Опашката за безплатен хляб в Калмиуски квартал. Стотици хора. Най-близкият пункт, от който реално можеш да си купиш хляб, е на почти три километра. Затова хората се редят и чакат с часове. За да си вземат хляб от мръсна кола, от мръсните ръце на окупаторите. Това не трябва да се случва. Но Русия не е донесла на жителите на града нищо друго, освен нищета и безпътица", пише Андрюшченко.
На видеото се вижда как хора с чанти и раници стоят близо до военен автомобил, от който раздават хляб. От израженията по лицата на жителите на града можете да разберете как се чувстват в такава жалка ситуация.
Превод: Faktor.bg


Коментари (0)