28 Март, 2026

В Пловдив организират уроци по български за украинци

В Пловдив организират уроци по български за украинци

Курсовете започват от 30 март

                                   

Областната управа в Пловдив организира уроци по български език за украински граждани, живеещи на територията на областта.

Курсовете започнат от 30 март, като уроците ще бъдат преподавани на четири групи на ден, максимум по 15 души. За първия курс вече са се записали общо 28 души, като най-много желаещи има за първия урок от 9:30 ч. и за последния за деня - от 14:45 часа, съобщиха пред БТА от щаба "Пловдив-Украйна" към областната управа.

Уточнено, че всички консумативи - учебници, тетрадки, химикалки, ще бъдат предоставяни от областната администрация на Пловдив. Търси се и решение, освен на живо, уроците да бъдат записвани и качвани в канал, където аудиторията, до която ще достигнат, би била по-голяма, уточняват от областната управа.

Желаещите да се запишат могат да се обадят на телефонните номера на щаба „Пловдив-Украйна“, или чрез електронната поща на щаба. Единственото нужно е да съобщят трите си имена и да изберат група, удобна за тях. За обучението са се наели като доброволки две учителки - Наталия Янкова и Юлия Читакова.

Сподели:

Коментари (0)

Времето се обръща: дъжд, гръмотевици и застудяване в края на март

Времето се обръща: дъжд, гръмотевици и застудяване в края на март

Времето в България рязко се променя – след кратко сутрешно затишие идват дъжд, гръмотевици и застудяване. Средиземноморски циклон носи нестабилност, валежи и понижение на температурите в цялата страна.

Гюров: Щаб в Министерския съвет ще следи цените на електроенергията и храните

Гюров: Щаб в Министерския съвет ще следи цените на електроенергията и храните

На този етап няма недостиг на определени продукти – горива или хранителни продукти, посочи

Йотова отказа коментар за становището на Съда на ЕС по казуса с остраняването на Гюров от БНБ

Йотова отказа коментар за становището на Съда на ЕС по казуса с остраняването на Гюров от БНБ

Становище на генералния адвокат към СЕС Николас Емилио сочи, че Законът за БНБ не влиза в противоречие с правото на ЕС, което поставя под силна юридическа рамка решението на БНБ да освободи Андрей Гюров от поста подуправител.