5 Август, 2026

В. Радев: Авторът на заплашителния есемес към президента и лидера на БСП е освободен

Валентин Радев

Лицето е подписало предупредителен протокол, няма данни за престъпление, заяви вътрешният министър

Чух много версии по медиите за този случай, да, има данни за такава заплаха към президента и лидера на БСП. Става дума за заплашителен есемес, заяви в "Тази събота" на бТВ министърът на вътрешните работи Валентин Радев. Той бе твърде лаконичен, но на настойчивите въпроси даде отговор: "Установено е лице, което е съпричастно към този сигнал. Лицето не е неизвестно, познато е на органите на реда. Няма данни за престъпление, лицето е признало това, което е извършило и че е автор на есемеса. Той е подписал предупредителен протокол и е освободен." 

Министър Радев повтори, че е необходимо да праим новина от това. Такива случаи със заплашителни есемеси се случват постоянно към лидери на партии. "Няма да влизам в детайли. Няма данни за извършено престълнение. Не е уведомена прокуратурата. Нованита е, че лицето е установено и той си е признал." 

На въпрос за заплатите на полицаите, готов съм като част от правителството да бъдат увеличени заплатите на всички български граждани. Първият, който ще говори с министър Горанов, ще бъда аз. Не полицаите, а най-големият синдикат иска на момента увеливане на заплатите. Провели сме разговори със синдикалните лидери, говорили сме на тази тема. 

Сподели:
Денков: Турция нищо ли не е поискала от България в замяна на замразяването на супер изгодния (за нея) договор с Боташ?

Денков: Турция нищо ли не е поискала от България в замяна на замразяването на супер изгодния (за нея) договор с Боташ?

"Искаме да видим протокола, подписан от Булгаргаз и Боташ преди месец", настоява бившият премиер

Ударници! Правителството се захваща с бюджет за 2027 г

Ударници! Правителството се захваща с бюджет за 2027 г

Предвидено е министрите да обсъдят и отпускането на допълнителни средства по бюджета на Народното събрание за 2026 г.

Италия е в шок след неонацистка проява в София: Омразата се върна в Европа

Италия е в шок след неонацистка проява в София: Омразата се върна в Европа

„Призоваваме българските власти да изяснят всички обстоятелства около нападението, а виновните да бъдат възможно най-скоро установени и изправени пред правосъдието“, заяви председателят на Еврейската общност в Рим Виктор Фадлун

Коментари (0)