8 Май, 2026

В разгара на безредици в Париж Макрон отмаря на концерт на Елтън Джон

В разгара на безредици в Париж Макрон отмаря на концерт на Елтън Джон

Президентът на Франция Еманюел Макрон е присъствал на концерт на британския музикант Елтън Джон в Париж в сряда, когато в предградията на столицата избухнаха безредици. Снимка на френския държавен глава и съпругата му Бриджит Макрон бе публикувана в Twitter от Жан-Филип Танги, депутат от опозиционната партия "Национално обединение“, съобщават редица местни и световни медии, сред които The Times, The Telegraph, BBC и други.

Танги изрази недоумение от факта, че Макрон е отишъл на концерта "в момент, когато Франция е обхваната от безредици“ след убийството на 17-годишен младеж от полицай.

На свой ред евродепутатът Тиери Мариани нарече постъпката на президента на Франция "безотговорна".

Според списание Valeurs Actuelles от Елисейския дворец нито са потвърдили, нито са отрекли информацията за присъствието на президента на събитието, съобщава "Фокус".

Убийството на 17-годишен младеж от полицай предизвика безредици в Нантер, които по-късно се разпространиха в други общини и големи градове като Тулуза, Лион, Марсилия и Страсбург. Само през нощта на 29 юни бяха изгорени няколко десетки полицейски коли, опожарени бяха комисариати и сгради на административни органи, пострадаха учебни заведения. При потушаването на безредиците участваха над 2000 полицаи и жандармеристи. Съобщено бе за няколко десетки ранени.
Сподели:

Коментари (0)

Рубио: Очакваме отговор от Иран днес

Рубио: Очакваме отговор от Иран днес

"Надявам се това да бъде сериозно предложение“, каза той пред журналисти по време на посещението си в Рим

Зеленски отиде при украинските защитници на фронта в Югоизточна Украйна

Зеленски отиде при украинските защитници на фронта в Югоизточна Украйна

През последните месеци украинските войски успяха да си върнат контрола над територии, които досега бяха под руска окупация

Администрацията на Тръмп е заподозряна в незаконно обогатяване

Администрацията на Тръмп е заподозряна в незаконно обогатяване

Трейдъри се опитват да разберат защо някои участници на пазара са "предвидили" изявленията на Тръмп за Иран /