19 Юни, 2026

В Русия арестуват, ако скандираш: Гори в ада, палачо на народа, убиец на жени и деца!

снимка: currenttime.tv

Руските комунисти организираха честване по повод 66-ата годишнина от смъртта руския сатрап Сталин

На Червения площад в Москва полицията задържа активист по време на инициативата "Две карамфила за другаря Сталин", състояла се на гроба на съветския лидер сетрап, съобщава currenttime.tv., позовавайки се на пост в интернет. Той хвърлил карамфили на паметника, викайки на висок глас: „Гори в ада, палачо на хората, убиец на жени и деца”.

Честването, на което присъстваха около 500 души, бе организирано от комунистическата партия в Русия по повод 66-ата годишнина от смъртта на Йосиф Сталин. Ръководил съветската държава почти тридесет години, той умира на 5 март 1953 година. Името му е пряко свързано с терора и жестоките репресии в Съветския съюз: арести, тежък труд, затвори и лагери, където са пращани хора дори без съд и присъда, само с личния подпис на диктатора.

Малко са семействата в съветската държава, които не са били засегнати от репресиите, в това число и семейството на Йосиф Сталин, когато през годините НКВД арестува брата и сестрата на първата му съпруга, сестрата на втората му съпруга и нейния съпруг, бившия съпруг на дъщеря му и бивша съпруга на сина му.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати

Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати

В Пологовския район на Запорожка област окупатори не успяват да превземат това село вече четири години въпреки многобройните щурмове

 Навальный LIVE:  Ето как  Кремъл пренаписа жалката биография на Путин

Навальный LIVE: Ето как Кремъл пренаписа жалката биография на Путин

"Наследникът на Елцин бил, нека бъдем честни, незабележим служител на службите, който до този момент не се бил отличил с никакви постижения и не бил запомнен с нищо", разказва водещият

The Telegraph: Украйна взема надмощие във войната, а това поставя Запада под удар

The Telegraph: Украйна взема надмощие във войната, а това поставя Запада под удар

Според Кофлин руската армия губи всеки месец около 30 000 души убити и ранени, а икономиката изпитва все по-силен натиск заради продължителната война

Коментари (0)