7 Декември, 2025

Алексей Навални е заплашен от доживотен затвор при завръщане в Русия (ВИДЕО)

Алексей Навални е заплашен от доживотен затвор при завръщане в Русия (ВИДЕО)

Руският опозиционен лидер Алексей Навални е заплашен от доживотен затвор при завръщане в Русия, коментират независимите медии в страната.
Режимът на Путин е активирал знайни и незнайни граждани да го съдят по

най-разнообразни обвинения

Съдът в Русия е напълно зависим от Кремъл и Навални може да събере толкова години, че да остане в затвора до живот, коментират в опозиционните среди.
„Готвачът на Путин“ Евгени Прижожин, който е лежал в затвора 9 години за склоняване на малолетни към проституция по времето на СССР, вече осъди Навални и сподвижничката му Любов Собол за равностойността на

един милион евро за „клевета“ 

 Делото срещу неговия Фонд за борба с корупцията беше заведено от компанията “Московски ученик”, свързвана тясно с Пригожин.

В началото на миналата година ФБК публикува разследване, в което описа много случаи на дизентерия в учебните заведения.  Там се казваше, че причина за това е лошото качество на храната, доставяна в училищата и детските градини от компанията на Пригожин.

Пропагандистите на режима денонощно обвиняват опозиционера във всякакви грехове и се подиграват с отравянето му.
Та дори вече обявиха, че канцлерът на ФРГ

Ангела Меркел го е нарекла „фюрер“ на руската опозиция

 Междувременно стана ясно, че западните служби за сигурност са стигнали до заключение при закрити врати, че Алексей Навални е бил отровен от вътрешната шпионска агенция на Русия (Федералната служба за сигурност-бивш КГБ) насочвайки отговорността за престъплението директно към Кремъл, който е наредил отравянето.
Заключението е направено на базата на сътрудничество между Лондон, Берлин и Париж. Изводът на западни служби подкрепи решението на Великобритания и ЕС за по налагане на санкциите срещу директора на ФСБ Александър Бортников, твърдят британски медии.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.