Министерството на правосъдието на Руската федерация включи организацията "Гражданите на СССР" в списъка на екстремистките организации, предаде "Бесарабски фронт", пишат "Факти".
По информация на изданието „Говори Москва“ членовете на “Гражданите на СССР” вярват, че Съветският съюз все още съществува. Според тях решението за прекратяване на съществуването на СССР е нелегитимно, както и решението за създаване на Руската федерация.
„Гражданите на СССР“ продължават да използват съветски паспорти, отказват да се подчиняват на руските съдилища и да плащат сметки за жилищни и комунални услуги, данъци и глоби. Правеха антируски и антисемитски изказвания. С постановление на руското министерство на правосъдието организацията трябва да бъде ликвидирана, а дейността ѝ да бъде забранена в Русия.
Фактор
По информация на изданието „Говори Москва“ членовете на “Гражданите на СССР” вярват, че Съветският съюз все още съществува. Според тях решението за прекратяване на съществуването на СССР е нелегитимно, както и решението за създаване на Руската федерация.
„Гражданите на СССР“ продължават да използват съветски паспорти, отказват да се подчиняват на руските съдилища и да плащат сметки за жилищни и комунални услуги, данъци и глоби. Правеха антируски и антисемитски изказвания. С постановление на руското министерство на правосъдието организацията трябва да бъде ликвидирана, а дейността ѝ да бъде забранена в Русия.
Още от Свят
Мощните трусове във Венецуела с много жертви спряха метрото и ж.п. транспорта, няма ток
Засега са намерени десетки загинали и стотици ранени. Затворено е международното летище край Каракас. Държавите от Латинска Америка предложиха помощ.
Украйна си върна стратегически важната Кинбурнска коса
"Не спираме! Ще дойде време нашите танкове да стигнат до Джанкой!“
Кьовеши: Борбата с ДДС измамите трябва да е основен приоритет
Кьовеши: Борбата с ДДС измамите трябва да е основен приоритет