Силите за сигурност на Русия отцепиха сградата „ЧВК Вагнер Център“ в Санкт Петербург, съобщават руските медии. Пред входа на територията на центъра дежурят няколко правоохранители.
В началото на улицата, на която е разположен центърът, има полицейски автомобили и множество журналисти. Засега не се виждат служители за борба с безредиците, съобщават кореспондентите.
„ЧВК Вагнер Център“, който трябва да се занимава с развитието на технологии в областта на отбраната, беше открит на 4 ноември. Той включва комплекс от сгради, в който има жилища за безплатно настаняване на изобретатели, проектанти, IT-специалисте, експериментално производство и стартъп пространство. Евгений Пригожин обяви, че мисията на центъра е „осигуряване на комфортна среда за създаване на нови идеи с цел повишаване на отбранителната способност на Русия, включително информационна“.
Припомняме, че собственикът на ЧВК „Вагнер“ Евгений Пригожин обяви в своя канал в Телеграм, че подразделенията му са станали обект на атака и обвини за това военното ръководство на Русия. В тази връзка Федералната служба за сигурност (ФСБ) на Русия повдигна наказателно обвинение за призив за въоръжен метеж и призова бойците да не изпълняват заповедите на Пригожин.
Прессекретарят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че руският президент Владимир Путин е информиран за ситуацията./БГНЕС


Коментари (0)