6 Декември, 2025

В САЩ популярно шоу осмя  поведението на Тръмп и Ванс на срещата със Зеленски

В САЩ популярно шоу осмя  поведението на Тръмп и Ванс на срещата със Зеленски

Скрийншот

Пародийният Ванс заяви, че вече е бил в Украйна чрез Google Maps, намеквайки за истинските думи на вицепрезидента

В известното американско комедийно шоу Saturday Night Live  осмяха поведението и думите на президента на САЩ Доналд Тръмп и вицепрезидента Джей Ди Ванс по време на срещата в Белия дом с украинския лидер Володимир Зеленски.

Във видеото актьорът Джеймс Джонсън, изиграл Тръмп, каза на актьора, който представяше Зеленски (Майкли Дей), че президентът на САЩ уж „има всички козове в ръцете си“.

„Имам ‘пропуск’. Имам ‘равенство’. Имам ‘откат’. Имам ‘излизане от затвора безплатно’ – Върховният съд ми го даде“, отбеляза актьорът, намеквайки за популярни настолни игри, подобни на Монополи.

След това „Зеленски“ предложи на „лидерите на Америка“ да посетят Украйна, на което „Ванс“ (актьорът Боуън Янг) заяви, че вече „е бил там чрез Google Maps“, намеквайки за истинските думи на вицепрезидента, който каза, че е видял войната в Украйна чрез Instagram Stories.

По-късно „Тръмп“ заяви, че не му харесва, че президентът на Украйна не е облечен в костюм, защото „кой идва в Белия дом в неофициално облекло“. Тогава в кадър се появи „Илон Мъск“ (актьорът Майк Майерс), облечен в тениска и дънки, размахвайки бензинова резачка. На това „Тръмп“ отвърна, че външният вид на „Мъск“ е „много официален и уважителен“.

Срещата между Зеленски и Тръмп – какво се знае?

Както писахме,  на 28 февруари между президента на Украйна Володимир Зеленски и американския лидер възникна спор в Белия дом. По време на разговора Тръмп заяви, че Зеленски трябва да е благодарен на САЩ, защото „няма нужните карти в ръцете си“. На това украинският президент отговори, че е дошъл в САЩ „не да играе карти“.

Междувременно изданието Axios съобщи, че Тръмп е бил ядосан още преди спора със Зеленски. Според източници, съветниците на американския президент помолили екипа на Зеленски украинският лидер да дойде на срещата в делови костюм, но той не го направил, което допълнително раздразнило Тръмп.

Сподели:

Коментари (0)

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

В разпореждането съдия Смит отбелязва, че „по-късно приетият и специфичен език на закона има предимство пред забраната за разкриване“

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.