18 Юни, 2026

В село Градежница бе открита реновираната спортна площадка в двора на местното училище

снимка: пресцентър на община Тетевен

Целта на проекта е осигуряване на равен достъп до спорт, модерна среда за физическа активност и алтернатива за свободното време на младите хора

На 20 май официално бе открита ремонтираната спортна площадка в с. Градежница. Обновяването на терена е част от проекта за „Основен ремонт на съществуващи спортни площадки на територията на община Тетевен - с. Градежница, с. Глогово и с. Рибарица“. Той е мащабна инвестиция в спортната инфраструктура на общината, финансирана в рамките на Инвестиционната програма на общините към Закона за държавния бюджет на Република България. 

Целта на проекта е осигуряване на равен достъп до спорт, модерна среда за физическа активност и алтернатива за свободното време на младите хора. 

Дейностите, които са реализирани на спортна площадка в дворното пространство на ОУ „Васил Априлов“ в с. Градежница са: демонтаж на съществуваща настилка и доставка и полагане на нова изкуствена тревна настилка, демонтаж на съществуваща предпазна ограда и изграждане на нова, като е монтирана и двукрила врата от стоманена рамка, доставка и монтаж на нови футболни врати, изграждане на подземна ел. инсталация за осветление и доставка и монтаж на LED прожектори. 

По проект „Основен ремонт на съществуващи спортни площадки на територията на община Тетевен - с. Градежница, с. Глогово и с. Рибарица“ бяха изградени три броя спортни площадки: в ОУ „Христо Ботев“ - с. Глогово, в ОУ „Васил Априлов“ - с. Градежница и беше извършена реконструкция и оборудване на комбинирана спортна площадка за мини футбол, волейбол, хандбал и изграждане на стрийт фитнес в с. Рибарица.

Сподели:
Феноменално: Пилотът Никола Цолов завърши втори в Испания и оглави шампионата

Феноменално: Пилотът Никола Цолов завърши втори в Испания и оглави шампионата

Надпреварата започна трудно за българина, който стартира с твърдия тип гуми. Родният талант си осигури подиума и официално излезе начело в генералното класиране на световния шампионат

Започва Световното за атлети със синдром на Даун под потронажа на президента

Започва Световното за атлети със синдром на Даун под потронажа на президента

България е представена от 20 състезатели във всичките 5 дисциплини - лека атлетика, спортна гимнастика, художествена гимнастика, тенис на корт и тенис на маса

Григор Димитров: Никога не съм имал нормални условия за тенис в България

Григор Димитров: Никога не съм имал нормални условия за тенис в България

"За съжаление, нито преди сме имали, нито сега имаме необходимата инфраструктура – качествени кортове, фитнеси и база за подготовка. Жалко е, защото имаме традиции в този спорт и продължаваме да създаваме талантливи състезатели", каза той

Коментари (0)