24 Април, 2026

В Сената на САЩ решиха санкциите срещу Русия да не бъдат вдигани скоро

В Сената на САЩ решиха санкциите срещу Русия да не бъдат вдигани скоро

Лидерите на Комисията по външните работи на Сената на САЩ са взели решение санкциите срещу Русия да не бъдат вдигани в близко бъдеще, пише изданието Politico.
Вместо това, председателят на комисията Боб Коркър и демократът Бен Кардин са се споразумели да обсъдят мерки за противопоставяне на руското влияние в Източна Европа, без това да включва нови рестрикции. Също така се предвижда налагането на ограничения срещу Иран. 
„Не смятаме да налагаме нови санкции срещу Русия“, каза Коркър пред изданието. Той заяви, че се планира законопроект за ограничителни мерки срещу Иран, като се очаква изготвянето му да приключи до края на този работен период на сената.
Сподели:

Коментари (0)

Силяновска: Радев ми се обади, започва нов етап в отношенията ни със София

Силяновска: Радев ми се обади, започва нов етап в отношенията ни със София

По думите ѝ стабилното мнозинство в София е важно и за Северна Македония, тъй като означава наличие на политически партньор с ясен мандат

Новите "умни" дронове на Baykar: Атакуват като рояк, могат и без GPS

Новите "умни" дронове на Baykar: Атакуват като рояк, могат и без GPS

Системата ще може да открива автоматично и да поразява цели с помощта на изкуствен интелект

Хегсет:  Америка не разчита на Европа

Хегсет: Америка не разчита на Европа

По негови думи блокадата на Ормузкия проток се засилва с всеки изминал ден след съобщенията, че някои кораби заобикалят корабите на военноморските сили на САЩ в този регион.