9 Май, 2026

Валери Симеонов: 5 от 7 организации подкрепиха закона за Държавния бюджет

Валери Симеонов: 5 от 7 организации подкрепиха закона за Държавния бюджет

Предложенията, които бяха направени от колегите, са входирани в писмен вид и ще бъдат предоставени на Комисиите в Народното събрание

5 от 7 организации подкрепиха закона за Държавния бюджет и бюджетът на Здравноосигурителната каса по време на Националният съвет за тристранно сътрудничество (НСТС). Това каза вицепремиерът Валери Симеонов по време на брифинг след приключване на съвета.

 "На този нелек съвет се обсъдиха може би най-важните точки за годината – Държавният бюджет, бюджетът за Държавното обществено осигуряване, бюджетът на Националната здравноосигурителна каса, както и още няколко предложения, съобщи Канал 3. 

Заседанието протече при добро ниво на диалога, бяха положени усилия от всички страни за конструктивни предложения и коментари по внесените законопроекти. С най-голяма подкрепа се ползва законът за държавния бюджет, който получи подкрепата на 5 от 7 организации. Бюджетът на Здравноосигурителната каса беше подкрепен също от 5 организации, а две изразиха несъгласие. С най-малко подкрепа се ползва Законът за държавното обществено осигуряване, който получи подкрепа само от 2 организации. Предложенията, които бяха направени от колегите, са входирани в писмен вид и ще бъдат предоставени на Комисиите в Народното събрание.”, каза Валери Симеонов. 

Сподели:

Коментари (0)

Радев  назначи Копринков за шеф на кабинета си, за десерт и 18 заместник-министри

Радев назначи Копринков за шеф на кабинета си, за десерт и 18 заместник-министри

В Министерството на финансите на длъжността заместник-министър е назначен Методи Валериев Методиев.

Елеонора Митрофанова брани паметника на Альоша в Пловдив

Елеонора Митрофанова брани паметника на Альоша в Пловдив

Посланикът на Руската федерация в България Елеонора Митрофанова използва паметника на Альоша в Пловдив като пример за това, което нарече "борба срещу руските и съветските символи“ в Европа. В интервю за предаването Контра по Евроком тя, без да мигне с око, заяви, че паметникът е обект на "редовно оскверняване“.

Д-р Любомир Канов: Моите пет евроцента по въпроса Радев и неговото правителство

Д-р Любомир Канов: Моите пет евроцента по въпроса Радев и неговото правителство

"Даже Долорес Ибарури да възкръсне и целия Коминтерн да му се притече на помощ в “народен референдум”, няма как да стане", казва анализаторът