15 Април, 2025

Арестуваха в кв. "Люлин" мъжа, издирван от Интерпол

Арестуваха в кв. "Люлин" мъжа, издирван от Интерпол

По първоначална информация той е бил въоръжен

При полицейска операция тази вечер в столичния квартал "Люлин" беше арестуван мъжът, издирван от Интерпол, който се беше барикадирал в апартамента си, предаде БНР.

Историята започна в по-ранните часове на днешния ден. По първоначална информация задържаният е бил въоръжен.

Днес на територията на София той е предизвикал катастрофа с пострадал. Успял обаче да избяга от пътнотранспортното произшествие и да стигне до жилището си в "Люлин 6", където се е барикадирал.

Малко по-късно на мястото са пристигнали екипи на полицията, жандармерията, на специализирания отряд за борба с тероризма. На мястото е имало полицаи с кучета. Пристигнала е и линейка.

Започнали са преговори с мъжа, който първоначално е отказвал да излезе от апартамента си, но минути преди 20:00 часа е арестуван.

Информацията, че при него е имало заложници, не се потвърди - от МВР бяха категорични, че в апартамента не е имало заложници.  Самоличността на мъжа не беше оповестена, както и за какво престъпление е бил обявен за издирване от Интерпол. Към момента полицейското присъствие в кв. "Люлин 6" остава засилено.

Сподели:

Коментари (0)

Ще принуди ли мега aнтимoнoпoлeн пpoцec Зyĸъpбъpг дa пpoдaдe Іnѕtаgrаm?

Ще принуди ли мега aнтимoнoпoлeн пpoцec Зyĸъpбъpг дa пpoдaдe Іnѕtаgrаm?

Федералната търговска комисия, то милиардерът ще бъде принуден да се раздели с някоя от компониите си

Над три пъти повече опасни обекти и работни места са премахнали за тримесечие инспекторите по труда

Над три пъти повече опасни обекти и работни места са премахнали за тримесечие инспекторите по труда

За първите три месеца на 2025 г. инспекторите са приложили мярката спиране на обекти, машини и съоръжения 370 пъти, което е трикратно повече спрямо същия период за 2024 г., когато това се е случило 118 пъти

Проф. Вучков: Случаи като този с чадър над контрабандисти петнят имиджа на МВР

Проф. Вучков: Случаи като този с чадър над контрабандисти петнят имиджа на МВР

По думите му не всички данни могат да бъдат представени пред широката общественост, която обаче е много чувствителна на тази тема