Присъединиха се депутати и кметове
Шествия "за" и "против" строителството в Пирин посрещат евроелита в деня на официалния старт на българското председателство на ЕС.
Единият протест е под надслов "Да спасим Пирин". Искането е да се отмени решението на Министерски съвет от 28 декември 2017 г., с което бяха приети промени, разрешаващи строителство в националния парк. Активистите настояват и за оставка на министъра на околната среда и водите Нено Димов.Към протестите се включиха общо 16 града в България. Това са Благоевград, Бургас, Варна, Велико Търново, Габрово, Казанлък, Пазарджик, Плевен, Пловдив, Русе, Свищов, Сливен, Стара Загора, Хасково, Шумен.
Жителите на Банско пък отговориха с противоположна позиция. Привържениците на строежа на втори лифт организираха "хепънинг" под надслов "Искам да карам ски в България". В него се включиха граждани и политици, сред които вицепремиерът Валери Симеонов, евродепутатът Ангел Джамбазки и икономистът Владимир Каролев.
Те го промотират като празнично събитие. И поканиха всички софиянци, които обичат да карат ски на Витоша и не искат лифтовете на ски зона „Алеко“ да са от детството им, да се присъденият към шествието и концерта.
Събитието се подкрепя от скиори и сноубордисти от всички зимни центрове в страната. Цялото мероприятие е в подкрепа на правителственото решение за развитие на зимния туризъм и се финансира изцяло, включително и концерта от Сдружение "Бъдеще за община Банско".
Още от Улицата
Пожарите на Запад: Високоскоростен огнен облак се вихри край френския Бордо
"Пирокумулонимбус" – огнен облак със собствен климат, който изсмуква въздуха и се завихря като силен речен поток преминаващ през падина – пред такова уникално метеорологично явление са изправени пожарникарите във френския департамент Жиронд
АПИ: Над 80% от мантинелите по пътищата у нас не отговарят на стандартите за безопасност
До 2034 г. всички ограничителни системи по републиканската пътна мрежа трябва да бъдат приведени в съответствие с действащите стандарти за безопасност
Спират камионите над 12 тона по „Тракия“, „Струма“ и Кресненското дефиле днес следобед
Ограничението ще бъде в сила между 15:30 и 22:00 ч., предупреждават от Агенция "Пътна инфраструктура"