30 Април, 2026

В Украйна ликвидираха елитна група руски офицери, сред тях и двама топ окупатори

В Украйна ликвидираха елитна група руски офицери, сред тях и двама топ окупатори

ВСУ продължават да унищожават руските нашественици. Този път е потвърдено ликвидирането на нова „група” елитни офицери.

Както съобщи украинският офицер и военен блогър Анатолий Щефан „Щирлиц“, руски издания потвърдиха унищожаването на най-малко още девет топ окупатори с офицерски чинове. Сред „успешно демобилизираните“ са :

- командир на мотострелковия батальон подполковник Андрей Байстрюченко;
- подполковник от полицията от запаса Дмитрий Юшковски;
- капитан 3-ти ранг Леонид Вашчук (ЧВК "Вагнер");
- старши лейтенант Даниил Калинин (БДК "Минск");
- лейтенант Юри Кочиш;
- лейтенант Евгений Павлов;
- лейтенант Александър Рябчиков;
- лейтенант Дмитрий Семенихин;
- младши лейтенант Александър Перелигин.

Актуални данни за руските загуби в Украйна:

По денни на Генералния щаб през последното денонощие в Украйна са убити 960 руски окупанти, а от началото на пълномащабното нахлуване са ликвидирани около 384 140 души.

През последните 24 часа противникът е загубил 35 БПЛА, 10 танка, 29 бойни бронирани машини, 31 артилерийски системи, три системи за противовъздушна отбрана, един самолет и 49 единици автомобилна и специална техника и камиони-цистерни.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Това изявление той направи по време на среща с астронавтите от мисията „Артемида-2“ в Белия дом

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Ръководителят на Пентагона отхвърли въпросите за цената на войната с думите: „Въпросът, който бих задал на тази комисия, е каква е стойността на това да се гарантира, че Иран никога няма да се сдобие с ядрено оръжие?“

Зеленски: Украйна е в най-добрата позиция на фронта през последните 9–10 месеца, налагаме „далекобойни санкции“

Зеленски: Украйна е в най-добрата позиция на фронта през последните 9–10 месеца, налагаме „далекобойни санкции“

Президентът отбеляза, че още сега Украйна нанася удари по Русия на разстояние от 1500 км. Той подчерта, че в бъдеще този показател ще нараства.