България
Валентин Николов за "студения резерв" на Доган: Най-лошото е, че допуснахме политиката в енергетиката
"Най-лошото е, че допуснахме политиката в енергетиката". Това каза председателят на Комисията по енергетика и депутат от ГЕРБ Валентин Николов по време на дебата за студения резерв. "Най-лошото, което направихме е, че допуснахме политиката в енергетиката. Строго специфичен сектор в българската икономика, българската сигурност", каза още Николов.
Според него много рано са почнали предизборните кампании. "Всичко вече е политика", каза още Николов. "Този студен резерв винаги е правен с търг, както се изисква в ЕС, а именно конкуретното начало. Винаги в този студен резерв е участвал ТЕЦ "Варна" - като държавна, като собственост на ЧЕЗ и после като друга собственост, където виждаме, че е почетният председател на ДПС Ахмед Доган. В случая не е важното собствеността, а на кого се дават парите. Би трябвало да се дават на централите, но понеже е политическа обстановката, е важно и кой е собственикът", каза още Николов.
Фактор
Според него много рано са почнали предизборните кампании. "Всичко вече е политика", каза още Николов. "Този студен резерв винаги е правен с търг, както се изисква в ЕС, а именно конкуретното начало. Винаги в този студен резерв е участвал ТЕЦ "Варна" - като държавна, като собственост на ЧЕЗ и после като друга собственост, където виждаме, че е почетният председател на ДПС Ахмед Доган. В случая не е важното собствеността, а на кого се дават парите. Би трябвало да се дават на централите, но понеже е политическа обстановката, е важно и кой е собственикът", каза още Николов.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци