17 Март, 2026

Валентин Златев: "Звездата" на Марешки изгря по времето на бивш финансов министър

Валентин Златев: "Звездата" на  Марешки изгря по времето на бивш финансов министър

Валентин Златев. Снимка: Нова тв

Все още има политически чадър над депутата от "Воля", твърди председателят на Българската петролна и газова асоциация

Неприключилите проверки на евтините бензиностанции на депутата от ВОЛЯ Веселин Марешки показват, че над него е имало и все още има разпънат политически чадър. Това заяви днес председателят на Българската петролна и газова асоциация (БПГА) Валентин Златев.

Той говори пред журналисти, след като беше разпитан от антикорупционното спецзвено на Софийската градска прокуратура по сигнал на Марешки. Той се обърнал към държавното обвинение именно заради твърденията на Златев за политическия чадър.

Без да уточни кой от властимащите е „пазил” Марешки, шефът на БПГА намекна, че звездата на депутата е изгряла по времето на финансовия министър Симеон Дянков.

В сряда БПГА ще внесе жалба срещу лидера на ВОЛЯ в Комисията за защита на конкуренцията. Според Златев Марешки е правил дъмпинг на пазара на горива. 

Сподели:

Коментари (0)

Как се променя доверието на инвеститорите през първите месеци от членството в еврозоната?

Как се променя доверието на инвеститорите през първите месеци от членството в еврозоната?

Премахването на валутния риск при инвестиции и сделки в рамките на еврозоната е причина за засилване на доверието на инвеститорите

Докато войната в Иран бушува: САЩ пренареждат енергийната карта със сделки за 57 млрд. долара с азиатски съюзници

Докато войната в Иран бушува: САЩ пренареждат енергийната карта със сделки за 57 млрд. долара с азиатски съюзници

В рамките на бизнес форум за енергийна сигурност в региона, съюзниците от Азия сключиха 22 сделки със САЩ за милиарди, засилвайки партньорството и намалявайки зависимостта от нестабилни доставчици като Иран и Катар

Транспортният бранш: По-скъпите горива ще фалират малките фирми и оскъпят стоките

Транспортният бранш: По-скъпите горива ще фалират малките фирми и оскъпят стоките

Изпълнителният директор на Съюза на международните шофьори Йордан Арабаджиев посочи, че именно транспортният сектор поема първия удар от поскъпването