3 Юни, 2026

Симеонов за парк "Пирин": Тези, които мислят, че са победили, малко са подранили с еуфорията

Симеонов за парк "Пирин": Тези, които мислят, че са победили, малко са подранили с еуфорията
Валери Симеонов

Още няколко такива победи и България може да я няма

Съпредседателят на "Обединени патриоти" Валери Симеонов обяви, че вчерашното решение на петчленен състав на Върховния административен съд да отмени окончателно промените в Плана за управление на Национален парк "Пирин", приети от Министерския съвет в края на 2017 г., ще засегне целия югозападен регион, който по думите му се изхранвал основно с туризъм. Пред БНТ той добави, че за този регион е важно да има "втори, трети, пети лифт" и изрази мнение, че трябва да се промени законът за горите, защото "цяла България пъшка под игото му".

"Тези, които мислят, че са постигнали великата победа, малко са подранили с еуфорията. Още няколко такива победи и България може да я няма", беше коментарът на Симеонов след вчерашното събиране на природозащитници пред сградата на Министерския съвет, за да отпразнуват решението на съда за Пирин. Той обаче не уточни дали ще предприеме някакви мерки.

Според лидера на НФСБ законът за горите е бил писан преди години от представители на "зелени" организации и заради нестабилната политическа обстановка в страната така и не е бил променен. "Над 30% са защитените територии в България, а в други страни от Европейския съюз те са 10-15%", добави той.

Симеонов за пореден път се обяви против купуването на американските изтребители Ф-16. Вчера парламентът даде мандат на правителството да преговаря с правителството на САЩ за покупката на новите бойни машини. Според бившия вицепремиер офертата за Ф-16 не отговаряла на четири от седемте условия, които България е поставила в началото на конкурса.

"Нагаждаме се към един от кандидатите. Въздушното пространство може да се защитава с ракети, които са много по-евтини. Не мислете, че искам да купуваме руски изтребители. Не трябва абсолютно нищо да се купува от Русия, след като сме членове на НАТО", каза още Симеонов.
Сподели:
Времето днес: Температури до 31°, но следобед идват бури и гръмотевици

Времето днес: Температури до 31°, но следобед идват бури и гръмотевици

Слънчево начало на деня и температури до 31 градуса очакват България на 3 юни. Следобед над Източна България и планините ще се развият гръмотевични бури. В четвъртък рискът от интензивни валежи и градушки се увеличава, а в петък времето постепенно ще се стабилизира.

Дъщери, синове и  родственици поднесоха венци пред паметника на горяните в Сливен

Дъщери, синове и родственици поднесоха венци пред паметника на горяните в Сливен

Скромният паметник на горяните в центъра на Сливен е поставен по инициатива и със средствата на Съюза на репресираните в града през 2001 г.

Николай Нанков: За управляващите явно новата социална политика е пенсионерите да минат на фотосинтеза

Николай Нанков: За управляващите явно новата социална политика е пенсионерите да минат на фотосинтеза

Депутатът от ГЕРБ и бивш финансов министър остро реагира на арогантно изказване на Константин Проданов по време на дебат във временната комисия по финанси към НС

Коментари (0)