6 Декември, 2025

Валери Симеонов: Изненадах се от решението на Борисов за 100-те милиона - това беше рекет

Валери Симеонов: Изненадах се от решението на Борисов за 100-те милиона - това беше рекет

Снимка: архив

Ще видите Валери там където има проблем и институциите ги е страх да го решат

По традиция гледаме да си покажем магариите. Протестите вчера не бяха девет , а по скоро два и половина. Само накарахме полицията да охранява тях и гостите - това са пари. Така вицепремиерът Валери Симеонов коментира пред БТВ протестите с които посрещнахме представителите на европейските институции. По думите му това са вътрешни проблеми и е крайно неуместно да занимаваме Европа с тях. 

Симеонов е бил силно изненадан от решението на Бойко Борисов да предложи още 100 милиона за заплати в МВР. "Това е рекет в първият ден на европредседателството. Нещо като да наливаш вода в каца без дъно. Пари без реформи". По думите на вицепремиера цялата администрация в България получава по-малко от колегите си в Европа но не протестира. "Неприятно е, че полицаите взимат малко но това не променя нещата - това беше рекет", повтори Симеонов.

"Бях на протест "ЗА" развитие на туризма в Банско. Категорично министър Нено Димов не трябва да подава оставка", заяви той и посочи, че държавата трябва защитава интересите на инвеститора. "Сега идват туристи за един път. Кой ще се върне след като е чакал 3 часа за лифт. Трябва да има втори", категоричен е Валери Симеонов.

"Говоренето за 48 на сто застрояване в Пирин е пълна глупост. Как си го представяте? Това е толкова невярно, колкото, че там има вековни гори", посочи вицепремиерът. По думите му, има остра съпротива от зелените, която е добре организирана още от началото на 90-те. "Тя е против развитието на туризма и успява да променя закони", заяви Симеонов и посочи, че има хитро поставена точка в закона, според която не може да се строят спортни съоръжения без да се промени статута на земята под тях - "разбирайте и лифтове".

"Аз се ангажирам с каузата втори лифт. Ще притискам инвеститора да го изгради час по-скоро, но също ще наблюдавам спазването на екозаконодателството", обеща Валери Симеонов.

В заключение той заяви, че вота на недоверие искан от БСП няма мотиви, а решението за него е лишено от основание. Според вицепремиерът червените намерили мотивите си и започнали да говорят по нова година след няколкото убийства.

Симеонов смята, че тримата лидери на ОП работят в пълен синхрон. "Ще видите Валери там където има проблем и институциите ги е страх да го решат", обяви вицепремиерът.

"Падналата ограда, която Елена Йончева показа на скоро е в резултат на стихия. Случило се е ще се оправи", посочи Валери Симеонов и си пожела здраве и повече позитивизъм към правителството през цялата година.

Сподели:

Коментари (0)

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той