25 Януари, 2026

Валери Симеонов няма да прави изказване за вчерашния коалиционен съвет

Валери Симеонов няма да прави изказване за вчерашния коалиционен съвет

Валери Симеонов

Очакваше се това да стане преди началото на днешното правителствено заседание

Вицепремиерът в оставка Валери Симеонов няма да прави изявление във връзка с вчерашния коалиционен съвет. Това съобщиха пред журналисти в Министерския съвет от правителствената информационна служба. 

Очакваше се това да стане преди началото на днешното правителствено заседание. Кадровите промени в кабинета бяха разисквани в продължение на няколко часа през вчерашния ден, като преговорите завършиха без Сидеров, който напусна по-рано коалиционния съвет на "Обединени патриоти".

На излизане от Министерски съвет лидерът на "Атака" бе кратък в коментара си пред медиите и не пожела да даде подробности за това как е преминала срещата.

"Всичко изчистихме, всичко е наред, всичко е прекрасно", каза той. Попитан остава ли коалицията "Обединени патриоти", Сидеров отговори: "Да, разбира се, че остава, няма проблем. Няма никакъв проблем, аз не виждам защо се вълнувате толкова". "Няма нищо какво да кажа специално. Аз съм само един прост депутат", допълни още той. 

По-късно вечерта стана ясно, че Марияна Николова е предложена за вицепремиер на мястото на Валери Симеонов, но документът с проекторешението за това е изготвен без подписа на лидера на „Атака“.
Сподели:

Коментари (0)

Превозвачи от Сърбия блокират гранични пунктове по западната ни граница

Превозвачи от Сърбия блокират гранични пунктове по западната ни граница

Причината за блокадата, която се очаква на 26 януари, е въвеждането на европейското правило „90 на 180“, което указва, че професионалните шофьори от трети страни могат да пребивават в ЕС само 90 дни в рамките на 180 дни

Франция задържа предполагаем танкер от „сенчестия флот“ на Русия край брега си

Франция задържа предполагаем танкер от „сенчестия флот“ на Русия край брега си

Корабът „Гринч“ бе прехванат в международни води между Испания и Северна Африка. Френският флот го ескортира до залива Фос в Южна Франция

Атанас Атанасов: Имаме тежки разминавания с Радев. Къде стои той по оста Русия - Украйна?

Атанас Атанасов: Имаме тежки разминавания с Радев. Къде стои той по оста Русия - Украйна?

"Не по думите, а по делата трябва да съдим хората", коментира лидерът на ДСБ възможността за сътрудничество с напусналия президент. Според Атанасов, Радев не е новото лице в политиката.