Запалени са седалищата на 54 военни комисии
На централната автогара в руския областен център Рязан мъж се е самозапали, за да не воюва в Украйна, съобщи Каспаров.ru с позоваване на местното издание ya62.ru.
„Мъжът крещеше, че не иска да участва в спецоперацията в Украйна“, разказва очевидец.
На видео, публикувано от изданието в мрежата Телеграм, се вижда как спешни медици и полицаи отвеждат обгорелия човек.
Правоохранителните органи отказват коментар.
Междувременно продължава вълната от палежи на седалища на военни наборни комисии в цяла Русия.
През изминалата нощ, около четири часа сутринта, е запалена наборната комисия в Урюпинск, Волгоградска област, съобщи Baza.
Неизвестен мъж е приближил с колата си сградата, излязъл е от автомобила и е започнал да хвърля "коктейли Молотов". Той е бил задържан от полицейски патрул.
"Медиазона" съобщи, че в Русия от 24 февруари досега са запалени сградите на 54 военни комисии. От тези случаи 17 са регистрирани само през последните пет дни, след като на 21 септември президентът на Русия Владимир Путин обяви частична военна мобилизация.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Пирински призова БСП за отпор срещу Радев: Налага еднолично управление, връща чл. 1 от старата конституция
Според него БСП има особена отговорност да следи за тенденции, които засягат демократичните принципи на държавното устройство
Фон дер Лайен обяви посещение в Гренландия в подкрепа на нейната автономност
На фона на заплахите на Тръмп, председателят на Европейската комисия обеща по-рано през 2026 година значително увеличаване на инвестициите на ЕС в северния остров
Украйна удари командни пунктове, ремонтна база и контролен обект за дронове в Крим
Ударени са и струпвания на руски персонал близо до Новопетровка в Запорожка област и Восход в Крим